Nerwowa końcówka w meczu Pogoni z Legią. Do bójki brakowało niewiele [wideo]

mc
Pyskówka Ricardo Nunesa i Michała Żyry.
Pyskówka Ricardo Nunesa i Michała Żyry. Andrzej Szkocki
Pogoń wygrała z Legią Warszawa po 16 latach. Gorąco było zwłaszcza w końcówce spotkanie. Doszło niemal do regularnej bójki między piłkarzami.

Pogoń była bardzo mocno zmotywowana przed meczem z Legią. Przypomnijmy, że kilkanaście dni wcześniej Portowcy grali w Warszawie z tym rywalem w Pucharze Polski. Przegrali dopiero po dogrywce (1:3), ale szkoleniowiec mistrza kraju, Henning Berg, stwierdził, że dodatkowe 30 minut było dla jego zawodników niczym trening.

Te dość lekceważące słowa podrażniły wszystkich w Pogoni. Szczególnie piłkarzy, którym trener Jan Kocian przed meczem przypominał słowa szkoleniowca z Norwegii.

W końcówce drugiej połowy, Legia przeprowadzała huraganowe ataki, zaś gospodarze bronili się jak mogli. Kradli uciekające sekundy, co wyprowadzało rywali z równowagi. W 93. minucie Maciej Dąbrowski zaatakował Tomasza Jodłowca.

Faul był, ale reakcja reprezentanta Polski była mocno przesadzona. Złapał Dąbrowskiego za spodenki a następnie uderzył go. Sędzia od razu zareagował, wyrzucając go z boiska. Na tym się jednak nie skończyło.

Po chwili starli się Hubert Matynia i Jakub Rzeźniczak. W obronie młodego obrońcy stanął Radosław Janukiewicz.

- Zaczęło się od starcia Kuby Rzeźniczaka z Hubertem Matynią. Podbiegłem tam, żeby pomóc koledze, gdyż drużyna na boisku to dla mnie świętość. Następnie doskoczył jeszcze Kuba Kosecki i wszystko się rozkręciło. Dobrze, że utrzymałem nerwy na wodzy, bo kary za złe zachowanie na boisku bywają surowe - mówił golkiper.

Na szczęście do rękoczynów kolejnych nie doszło. Ale sędzia miał sporo pracy z żółtymi kartkami. Łącznie rozdał ich aż 9. Po ostatnim gwizdku nie popisał się inny reprezentant Polski. Michał Żyro obraźliwymi gestami żegnał szczecińską publiczność, a ta nie pozostała mu dłużna.

Zobacz relację i zdjęcia z meczu: Pogoń - Legia 2:1! Portowcy odczarowali rywala ze stolicy [zdjęcia]