Nerwowa inauguracja. Chemik Police wygrał na przekór problemom

(sz)
Sławomir Kowalski
Chemik Police rozpoczął sezon w Lidze Siatkówki Kobiet od zwycięstwa 3:1 we własnej hali z DPD Legionovią Legionowo.

Klub z Polic powrócił do elity w 2013 roku. W erze jego reaktywacji każdy wcześniejszy sezon był mistrzowski. W kwietniu Chemiczki zdobyły złote medale po raz piąty z rzędu, a siódmy w historii. Jeżeli ponownie powtórzą sukces, dogonią w klasyfikacji wszech czasów Ligi Siatkówki Kobiet obecnie trzeci BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Do tego jednak na razie daleka droga. Rozpoczęła się ona w poniedziałek w Policach.

Kibice przywitali siedem kompletnie nowych Chemiczek. Do zespołu dołączyło w sumie dziewięć siatkarek, ale akurat przyjmującej Anny Grejman i atakującej Magdaleny Stysiak nie trzeba przedstawiać. Obie grały już w meczach Chemika przez własną publicznością, pochodzą z Pomorza Zachodniego.

Drużyna jako kolektyw jest pewną niewiadomą. Przebudowana w 65 procentach zagrała o stawkę już tydzień przed spotkaniem z DPD Legionovią Legionowo. Została pokonana 2:3 w meczu o Superpuchar Polski przez Grot Budowlanych Łódź, a samymi swoimi błędami oddała przeciwnikowi półtora seta za darmo. Trener Marcello Abbondanza kręcił głową z niedowierzaniem.

Także w poniedziałek gra podopiecznych Włocha była daleka od perfekcji. Chemik został pokonany w pierwszym secie. W drugim jego grę poprawiły Magdalena Stysiak oraz Chiaka Ogbogu. To były te policzanki, które potrafiły postraszyć rywalki mocnymi atakami. Głównie dzięki nastolatce oraz Amerykance gospodynie odwróciły wynik 0:1 na 2:1. Abbondanza pobudził faworytki, które wygrały to spotkanie na przekór problemom 3:1. Do poprawy jest sporo, ale lepiej będzie pracować nad mankamentami z trzema punktami na koncie.

Chemik przedłużył genialną passę w meczach z legionowiankami. Po powrocie do Ligi Siatkówki Kobiet wygrał 16 starć z klubem z Mazowsza. Nigdy nie stracił w nich punktu, przegrywał maksymalnie seta. W okresie przygotowań Legionovia pokonała mistrza Polski, ale kiedy przyszło do poważnego grania o punkty, sytuacja wróciła do normy.

Chemik Police - DPD Legionovia Legionowo 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:20)
Chemik:
Mirković, Busa, Grajber, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (l.) oraz Mędrzyk, Bednarek, Stysiak, Grejman

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 1:3, ŁKS Commercecon Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2, E.Leclerc Radomka Radom - #VolleyWrocław 3:2, Energa MKS Kalisz - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2, Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec 3:0