NBA. Porażka Marcina Gortata

Patryk Kelso
eastnews
Udostępnij:
Washington Wizards na własne życzenie przegrali z Brooklyn Nets 98:103. Na półmetku spotkania był remis 51:51, w końcówce spotkania goście z Waszyngtonu popełnili błąd pięciu sekund przy wyprowadzaniu zza linii bocznej. Marcin Gortat grał tylko 18 minut

Koszykarze ze stolicy USA mieli słabszy dzień i w Nowym Jorku przegrali z Brooklyn Nets. Paradoksalnie może martwić, że do porażki Wizards nie przyczynił się Marcin Gortat. Łodzianin zagrał jedynie 18 minut, w tym czasie rzucił pięć punktów, dołożył do tego trzy asysty i dziewięć zbiórek. Polak gra coraz mniej w ekipie z Waszyngtonu.

Mało grał Gortat, ale prawdziwym problemem dla "Czarodziei" był brak Johna Walla. W buty największej gwiazdy ekipy Wizards znowu musiał wejść Bradley Beal, który z trudem uzbierał 28 punktów. Na szczęście Wall już powinien wrócić do zdrowia i zagrać w środowym spotkaniu z Memphis Grizzlies.

Sytuacja Washington Wizards nie jest kolorowa. Drużyna Marcina Gortata zajmuje szóste miejsce w Konferencji Wschodniej. Netsi są dopiero na 11. miejscu. Dosyć niespodziewanym liderem jest drużyna Boston Celtics. W Konferencji Zachodniej pierwszy jest zespół Houston Rockets