NBA. Gortat rzucił osiem punktów, ale Wizards przegrali

Kacper Rogacin AIP
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Marcin Gortat zdobył dla swojego zespołu osiem punktów, ale Washington Wizards przegrali z Milwaukee Bucks aż 96:123. Czarodzieje mają na koncie już szesnaście porażek, natomiast wygrywali do tej pory trzynaście razy.

Koszykarze z Waszyngtonu mieli chyba w głowach zbliżające się święta, bo od samego początku nie potrafili przeciwstawić się dobrze grającym gospodarzom. Po pierwszej kwarcie Wizards przegrywali już ośmioma punktami, po następnych ich strata wzrosła do piętnastu.

Słabsza forma nie ominęła również Marcina Gortata, który w ostatnim czasie kolekcjonował double-double. Tym razem rzucił tylko osiem punktów, do których dołożył trzy asysty i sześć zbiórek. Łącznie Polak przebywał na parkiecie przez 26 minut.

Czarodzieje mieli też pecha, bo w drużynie rywali szalał Giannis Antetokounmpo. Grek zagrał być może jedno z najlepszych spotkań w karierze, zdobywając 39 punktów dla swojej drużyny. Ustanowił tym samym swój osobisty rekord.

Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks 88:90

Materiał oryginalny: NBA. Gortat rzucił osiem punktów, ale Wizards przegrali - Polska Times