Nauczyciele z Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie drukują w 3D części do przyłbic i gogli dla szpitala ZDJĘCIA, WIDEO

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Udostępnij:
W pracowni informatycznej Zespołu Szkół nr 5 Centrum Kształcenia Praktycznego im. Tadeusza Tańskiego w Stargardzie uruchomione zostały wszystkie drukarki 3D. Powstają tam części do przyłbic i gogli dla medyków. Było to możliwe dzięki współpracy z firmą Modelowania Przestrzennego z Goleniowa, która dostarcza materiał do ich produkcji. Pierwsze przyłbice przekazane już zostały nieodpłatnie do stargardzkiego szpitala.

ZOBACZ FILM: KLIKNIJ TUTAJ

- W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 roku, od 25 marca 2020 roku funkcjonowanie szkoły zostało zawieszone - informuje ZS 5 Stargard na swojej stronie. - Pomimo tego, z inicjatywy pani Jolanty Kawszyn dyrektor Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie, powstał zespół, w skład którego weszli nauczyciele szkoły Arkadiusz Popiołek oraz Krzysztof Bielski - kierownik kształcenia praktycznego, którzy wytwarzają przy zachowaniu wszystkich obowiązujących obecnie procedur bezpieczeństwa elementy ochronne do gogli i przyłbic za pomocą drukarek 3D.

Uruchomiono wszystkie drukarki 3D znajdujące się w pracowni informatycznej szkoły.

- Wytwarzają poszczególne części do przyłbic i gogli dzięki współpracy z firmą Modelowania Przestrzennego z Goleniowa, która dostarcza materiał do ich produkcji - informuje szkoła. - Plastikowe przyłbice i gogle to teraz bardzo potrzebne elementy ochrony osobistej w szpitalach. Uzupełniają deficytowe maseczki ochronne, chroniąc twarz przed bezpośrednim kontaktem z wirusem.

W przededniu Światowego Dnia Zdrowia 6 kwietnia 2020 r. gotowe przyłbice zostały przez dyrektor ZS 5 Stargard Jolantę Kawszyn przekazane nieodpłatnie do stargardzkiego szpitala, na ręce jego dyrektora Krzysztofa Kowalczyka.

Dyrektor stargardzkiego szpitala podkreśla, że dzięki takim akcjom udaje się zabezpieczyć jego personel.
- Jestem ogromnie wdzięczny za ten niezwykle potrzebny dar - mówi Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie. - Przyłbice trafiły na SOR i inne komórki opieki medycznej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie