Natalia Maliszewska bardzo szybka w Pucharze Świata w Montrealu

PS
Rafał Oleksiewicz
Natalia Maliszewska pewnie awansowała do ćwierćfinału rywalizacji na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w short tracku, które rozpoczęły się w Montrealu. Polka wywalczyła awans z eliminacji także na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Na 500 metrów, który jest koronnym dystansem Maliszewskiej, zwyciężczyni ubiegłorocznej rywalizacji o Puchar Świata wygrała swój bieg uzyskując trzeci czas eliminacji. Bardzo dobrze spisała się także Nikola Mazur, która zajmując drugie miejsce w swojej serii również wywalczyła awans do ćwierćfinału.

W rywalizacji na 1000 metrów czwarte miejsce w swojej serii zajęła Patrycja Maliszewska i w sobotę wystąpi w ćwierćfinale repasaży. Z rywalizacją pożegnała się Kamila Stormowska, która została zdyskwalifikowana przez sędziów. Polka miała w piątek w Maurice Richard Arenie pecha, bo również na dystansie 500 metrów została ukarana przez sędziów. Dwie Polki – Mazur i Gabriela Topolska – rywalizują w Montrealu także na dystansie 1500 metrów. Obie w piątek zajęły czwarte miejsca w swoich biegach i w sobotę walczyć będą w ćwierćfinale repasaży.

Reprezentantki Polski walczyły w piątek również w sztafecie na dystansie 3000 metrów. Natalia i Patrycja Maliszewskie oraz Nikola Mazur i Kamila Stormowska w trzecim biegu ćwierćfinałowym zajęły trzecie miejsce i wywalczyły awans do półfinału. Polki uzyskały piąty czas w ćwierćfinałach.

Żaden z piątki Polaków nie wywalczył bezpośredniego awansu do ćwierćfinału w rywalizacji panów na 1000 metrów. Wszyscy – Rafał Anikej, Mateusz Krzemiński i Łukasz Kuczyński w sobotę oraz Paweł Adamski i Sebastian Hydzik, a także jeszcze raz Anikej w niedzielę – będą walczyć w ćwierćfinale repasaży. W Montrealu bowiem rywalizacja na tym dystansie odbywa się dwukrotnie. Trzech biało-czerwonych – Hydzik, Adamski i Szymon Wilczyk – wystąpi także w ćwierćfinale repasaży na 1500 metrów, a Kuczyński, Wilczyk i Krzemiński będą startować na tym samym etapie w walce na 500 metrów. Nie powiodło się niestety sztafecie na 5000 metrów, bo Adamski, Anikej, Krzemiński i Wilczyk minimalnie ulegli Niemcom i nie przebili się do ćwierćfinału.

W piątek polscy zawodnicy ścigali się także w sztafecie mieszanej na dystansie 2000 metrów. Niestety, Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Rafał Anikej i Mateusz Krzemiński w ćwierćfinale nie dojechali do mety i zakończyli udział w rywalizacji.

W sobotę w Montrealu zakończy się pierwsza rywalizacja na dystansie 1000 metrów, a także na dystansie 1500 metrów. Na niedzielę zaplanowano finały w drugiej walce na dystansie 1000 metrów, na dystansie 500 metrów oraz w sztafetach.