Nasze siatkarki rządzą w Italii. Wołosz złota, Stysiak ze srebrem

Piotr Olkowicz
Michele Gregolin/Imoco Volley facebook
Drużyna Joanny Wołosz Prosecco Doc Imoco Conegliano po raz szósty w historii została siatkarskim mistrzem Włoch. W piątym, decydującym spotkaniu finałowym pokonała 3:1 Vero Volley Mediolan, w którym występuje inna reprezentantka Polski Magdalena Stysiak.

Oba zespoły spotkały się w finale po raz drugi z rzędu. W poprzednim sezonie ekipa Wołosz wygrała rywalizację w czterech meczach (3-1). W tegorocznej batalii o złoto Imoco musiało się mocniej napracować, by sięgnąć po kolejne mistrzostwo. Vero Volley w finałowej rywalizacji prowadziło już 2-1, ale nie wykorzystało atutu swojego boiska. Obrończynie tytułu w sobotę pewnie wygrały w Mediolanie 3:0 i na piąty mecz wróciły do własnej hali.

Decydujące starcie też nie układało się po myśli Imoco, które w drugiej partii przegrywało już 11:17 i 17:21, ale rzutem na taśmę doprowadziło do remisu, by ostatecznie wygrać seta na przewagi (26:24). W kolejnych dwóch odsłonach gospodynie były już wyraźnie lepsze.

Wołosz rozegrała całe spotkanie, a najwięcej punktów dla Imoco zdobyła Isabelle Haak 25; dla gości - Jordan Thompson - 32. Stysiak pojawiła się na parkiecie w drugim i czwartym secie.

Imoco po raz szósty sięgnęło po mistrzostwo Włoch, pięciokrotnie z Wołosz w składzie. W zakończonym sezonie drużyna prowadzona przez Daniele Santerelliego wywalczyła także krajowy puchar oraz superpuchar. Zespół Stysiak nigdy jeszcze nie zdobył tytułu, po raz drugi w historii został wicemistrzem Włoch.

Wynik piątego meczu finałowego:

Prosecco Doc Imoco Conegliano - Vero Volley Mediolan 3:1 (23:25, 26:24, 25:17, 25:21)

Stan rywalizacji play off: 3-2 dla Prosecco Doc Imoco.