Nasze Dobre z Pomorza. Poznaliśmy laureatów

Wojciech Frelichowski
Wojciech Frelichowski
Archiwum
Udostępnij:
Plebiscyt „Nasze Dobre z Pomorza” jest zakończony. Poznaliśmy laureatów, zarówno tych wybranych przez Kapitułę, jak i w głosowaniu czytelników. W sumie jest dziewięć zwycięskich firm.

Organizatorem plebiscytu „Nasze Dobre z Pomorza” jest „Głos Dziennika Pomorza. To akcja, w której prezentujemy i nagradzamy firmy, które dzięki biznesowej działalności rozsławiają nasz region, wystartował na początku października. To dobra okazja, by dowiedzieć się więcej o przedsiębiorcach i produktach z regionu kojarzonych nie tylko z Pomorzem. Organizując ten plebiscyt, chcemy przybliżyć i promować życie gospodarcze w tej części kraju i opisywać kto i jak je kształtuje. Cieszymy się, że akcja “Głosu” zdobywa coraz większe uznanie wśród przedsiębiorców, dla których znak jakości „Nasze Dobre” jest symbolem uznania i zaufania konsumentów.

Przypomnijmy, że w naszym plebiscycie mogą wziąć udział tylko podmioty gospodarcze zarejestrowane lub mające oddziały na terenie województwa pomorskiego, lub zachodniopomorskiego, a ich produkt jest wytwarzany w tych województwach. Zależy nam bowiem na tym, aby promować atrakcyjne produkty, które stworzono u nas, na Pomorzu. Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w tym przedsięwzięciu jest wsparciem dla lokalnych przedsiębiorców i przyczynia się do postrzegania plebiscytu, jako wizytówki Pomorza Zachodniego i Środkowego oraz atrakcyjnych miejsc pracy dla mieszkańców.

Spośród nominowanych kapituła konkursu nagrodzi te produkty, które są wyjątkowe: odniosły sukces, są innowacyjne, ciekawe, rozwojowe i mogą stać się wizytówką regionu.

Kapituła plebiscytu
Kapitułę plebiscytu “Nasze Dobre z Pomorza” tworzą autorytety reprezentujących zarówno biznes i gospodarkę, jak i przedstawiciele samorządu, organizacji przedsiębiorców i świata nauki.

 • Anna Kornacka - Prezes Zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan,
 • Prof. dr hab. Dariusz Zarzecki- Uniwersytet Szczeciński,
 • Paweł Lisowski- Starosta Słupski,
 • Marcin Pawłowski- Prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Szczecinie
 • Krystyna Danilecka-Wojewódzka- Prezydent Miasta Słupska,
 • Piotr Jedliński - Prezydent Miasta Koszalina,
 • Hanna Mojsiuk – Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie,
 • Ewa Żelazko – Dyrektor Reklamy Głosu Dziennika Pomorza,
 • Marcin Stefanowski – Zastępca Redaktora Naczelnego Głosu Dziennika Pomorza.

W dotychczasowych edycjach naszego plebiscytu wzięło udział 620 lokalnych firm. Do tegorocznej, 14. edycji zaprosiliśmy 58 firm, które startowały w ośmiu kategoriach.
★ budownictwo i nieruchomości,
★ dom i ogród,
★ handel i usługi,
★ pracodawca,
★ producent żywności,
★ spółki użytku publicznego,
★ technologie i innowacje,
★ zdrowie i uroda i turystyka.

Najwięcej, bo aż jedenaście przedsiębiorstw to producenci żywności. Nie brakuje również firm związanych z branżą budownictwa i nieruchomości, zdrowiem, urodą i handlem. Co ważne, aż osiem przedsiębiorstw zmierzy się w starciu w kategorii pracodawca, a siedem - co cieszy - w sektorze technologii i innowacji. Na jakie przedsiębiorstwa głosowała Kapituła plebiscytu? Jakie firmy zostały laureatami?

Budownictwo i nieruchomości
W kategorii budownictwo i nieruchomości wygrała firma KJT Konstrukcje Drewniane z Gąsierzyna w powiecie goleniowskim w województwie zachodniopomorskim, która prezentowała swój produkt drewniane domy. Firma istnieje już cztery dekady. Oferuje projekty domów z drewna w rozmaitej odsłonie. Są to zarówno nieduże domy jednorodzinne, jak większe domy dla rodzin wielopokoleniowych. Projekty są zawsze ściśle dopasowane do indywidualnych wymagań i oczekiwań klientów. Wyróżnia je duża funkcjonalność i optymalne rozplanowanie przestrzeni. Domy z KJT Konstrukcje Drewniane to nowoczesne konstrukcje odznaczające się dużą ergonomią i spełniające najwyższe wymogi izolacji cieplnej.

Dom i ogród
Laureatem w kategorii dom i ogród została firma My Metal Nest ze Szczecina, producent mebli wykonywanych ręcznie na zamówienie. Promowanym produktem był stół Broen A z frezem i żywicą epoksydową. Na czym a czym polega unikatowość wymienionego stołu? Produkt jest wykonany ręcznie w nowoczesnym stylu i wzbogacony o niezwykle modny wzór pokryty żywicą epoksydową w dwóch kolorach: niebieskim i turkusowym. Wyrób stanowi klasyczne połączenie naturalnego drewna dębowego, zabezpieczonego ekologicznym olejem, żywicy epoksydowej oraz stali malowanej proszkowo. Firma na życzenie klienta może stworzyć znacznie więcej: projekt mebli, wizualizację 3D, wykonanie wymarzonego projektu czy montaż większej konstrukcji meblowej.

Handel i usługi
W kategorii handel i usługi laureatem została firma Normobaria Pyszka z podkołobrzeskiego Dygowa. Do walki o tytuł zgłosiła sesje w komorze normobarycznej. Przebywanie w Komorze Normobarycznej Pyszka ma na celu przyśpieszenie, ułatwienie oraz wzmożenie fizjologicznych procesów regeneracyjnych, czyli poprawę zdrowia oraz wydolność. Podwyższone do 1500 hpa ciśnienie, odpowiednia zawartość dwutlenku węgla, cząstek wodoru oraz tlenu wytwarza idealną atmosferę dla człowieka, co naturalnie wspomaga procesy zdrowotne. Taka terapia zmniejsza stany zapalne oraz obrzęki uszkodzonych tkanek. Przynosi widoczną poprawę w takich schorzeniach jak cukrzyca, choroby tarczycy, choroby sercowo-naczyniowe, stwardnienie rozsiane, alergie, grzybice, borelioza, zapalenie zatok, egzema, trądzik, łuszczyca, oparzenia, zwiększa aktywność komórek które są odpowiedzialne za zdrowe kości.

Pracodawca
W tej kategorii laury przyznano firmie Markos z Głobina koło Słupska. Firma istnieje od 30 lat i jest gwarantem stabilnego zatrudnienia. Markos jest producentem wyrobów kompozytowych, specjalizujący się w technologii próżniowej infuzji żywicy, a także w procesach laminowania ręcznego oraz w procesach form zamkniętych. Firma jest certyfikowanym dostawcą obudów elektrowni wiatrowych, a także uznanym producentem łodzi ratunkowych, ratowniczych i turystycznych (motorowych i żaglowych) oraz szerokiej gamy innych wyrobów z laminatu. Trzy dekady działalności na rynku to z pewnością powód do dumy. Przedstawiciele firmy twierdzą, że nie byłoby tego sukcesu bez pracowników, zarówno tych zajmujących się rozwojem, technologią, marketingiem, poszukiwaniem klientów, jak i zespołu produkcyjnego.

Producent żywności
W kategorii producent żywności laureatem zostało Gospodarstwo Rybackie z Trzebielina w powiecie bytowskim, właściciel marki Kaszubska Rybka. Pod tą marką kryją się naturalne rybne przysmaki. To firma rodzinna od pokoleń zajmująca się hodowlą ryb. Oferowane przetwory rybne z ryb pochodzą z własnej hodowli i są wytwarzane z ryb pochodzących z bardzo czystych wód przy użyciu naturalnych składników oraz tradycyjnych metod. Miłośnicy rybnych smaków znajdą w ofercie przetwory z pstrąga, jesiotra, węgorza. Ich prosty skład oraz wykorzystanie naturalnych produktów tworzą wyjątkowy smak. Właściciele firmy podkreślają, że atutami ich produktów są: dobry skład, tradycyjna receptura, przygotowane ze świeżych, starannie dobranych produktów bez konserwantów i barwników oraz wiedza i doświadczenie.

Spółki użytku publicznego
Laureatem tej kategorii wybrano spółkę Komunikacja Miejska w Szczecinku. Jej znakiem rozpoznawczym są elektryczne autobusy, które kursują po ulicach tego miasta. Szczecinecka Komunikacja Miejska autobusy elektryczne kupiła dzięki dofinansowaniu unijnemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Kosztowały – wraz z budową infrastruktury do ładowania akumulatorów – około 25 mln, z czego unijna dotacja wyniosła aż 17,5 mln zł. Miasto ma dziś w swoim taborze 10 autobusów elektrycznych (na 23 autobusy ogółem) wyprodukowanych przez firmę Ursus Bus. Elektryczne autobusy jeżdżące po Szczecinku są ciche, wygodne, na jednym ładowaniu akumulatorów mogą przejechać co najmniej 160 km.

Technologie i innowacje
W tej kategorii laureatem została firma Global Wind Service ze Szczecina, zajmująca się instalacją i serwisem turbin wiatrowych na świecie. Oferuje usługi instalacji lądowych i morskich od 2008 roku i ma imponujące osiągnięcia w zakresie instalacji i usług na lądzie i na morzu. Jak mówią przedstawiciele firmy - instalacja turbin wiatrowych jest kamieniem węgielnym działalności i obejmuje wszystko, od wstępnego montażu, instalacji mechanicznej i elektrycznej oraz ukończenia do zarządzania projektem i terenem oraz HSEQ. Global Wind Service zainstaluje pierwsze na świecie turbiny Siemens Gamesa 5.X w Skaftåsen Szwecji. Farma będzie składała się z turbin 35 x 5,8-155. GWS zainstaluje 17 z 35 turbin wraz z partnerem dźwigowym Transbiaga.

Zdrowie, uroda, turystyka
W kategorii zdrowie, uroda, turystyka laureatem została Klinika Stomatologiczna Sanatus z Koszalina, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie implantacji. Implant to tytanowy wszczep umieszczany w kości w miejscu po utraconym zębie. Spełnia on funkcję korzenia zęba i jest filarem dla nowej odbudowy protetycznej. Implanty wykonywane są zarówno w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, kilku zębów, a także przy całkowitym bezzębiu. Zęby na implantach funkcjonują identycznie jak naturalne i są całkowicie nie do odróżnienia od sąsiadujących zębów. Czas funkcjonowania implantów nie jest ograniczony żadnymi barierami.
Zabiegi wykonywane są z wykorzystaniem topowego sprzęt diagnostycznego, m.in. tomografu komputerowego, pantomogramu 2D/3D oraz innych.

Nagroda czytelników
W plebiscycie „Nasze Dobre z Pomorza” swój głos oddali również nasi czytelnicy, który przez kilka tygodni mogli głosować na wybraną firmę i produkt.

Nagroda czytelników powędrowała do firmy Clear Energy ze Szczecina, która startowała w kategorii Dom i Ogród. Firma oferuje sprzedaż instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw domowych, które są montowane na dachach domów, budynkach gospodarczych i na gruncie. Oferta firmy jest kompleksowa — począwszy od dokonania audytu na miejscu inwestycji, przygotowania profesjonalnych projektów, ekspertyz dachu, montażu instalacji, przygotowaniu dokumentacji elektrycznych i przeciwpożarowych, przygotowaniu wniosków, o przyłączenie mikroinstalacji do sieci na wnioskach o dotacje i finansowanie inwestycji kończąc. Firma ciągle się rozwija. Rozszerza ofertę o magazyny energii, stacje ładowania samochodów elektrycznych, carporty, systemy oświetlenia, moduły elastyczne używane na jachtach i w kamperach.

Mecenas plebiscytu
Mecenat nad plebiscytem objęła Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku. To jedna z kluczowych instytucji, która zajmuje się kształtowaniem polityki gospodarczej w regionie pomorskim. Jednym ważniejszych projektów, które obecnie realizuje jest Polska Strefa Inwestycji, czyli nowe instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców, oraz usługi dla firm.
Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku istnieje od 1994 roku. Jej głównymi akcjonariuszami są Samorząd Województwa Pomorskiego, Miasto Słupsk, Miasto Koszalin, Gmina Słupsk oraz Skarb Państwa. Zadaniami Agencji jest inicjowanie, promowanie i wspieranie działań służących rozwojowi regionalnemu.
Agencja zajmuje się nie tylko pozyskiwaniem nowych inwestorów, ale także administrowaniem Słupską Specjalną Strefa Ekonomiczną, która ma podstrefy zarówno w województwie pomorskim, jak i zachodniopomorskim. Zarządza również Słupskim Inkubatorem Technologicznym. Obecnie jednym z głównych zadań PARR S.A. są działania skupione wokół programu Polskiej Strefy Inwestycji oraz promocji nowych usług dla biznesu.

Nagrody dla laureatów
Laureaci plebiscytu „Nasze Dobre z Pomorza” mogą liczyć na wartościowe nagrody, wśród nich:

 • możliwość wygrania kampanii reklamowej o wartości 20 tysięcy złotych netto w naszych nośnikach;
 • możliwość korzystania przez dwa lata ze znaku jakości Nasze Dobre z Pomorza na zasadach określonych w regulaminie konkursu;
 • wywiad z laureatem na łamach „Głosu Dziennika Pomorza”,
 • oficjalne wręczenie nagrody w siedzibie laureata wraz z materiałem wideo po wręczeniu;
 • udział w ceremonii ogłoszenia wyników podczas gali online.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Materiał oryginalny: Nasze Dobre z Pomorza. Poznaliśmy laureatów - Głos Pomorza

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
10 grudnia, 10:14, Gość:

Obecne zachodniopomorskie to sztuczne województwo

Jak i cały kraju

G
Gość
Obecne zachodniopomorskie to sztuczne województwo
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie