Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nasze Dobre z Pomorza: Połczyńskie Exportowe

Inga Domurat
Inga Domurat
Ostatnim produktem marki jest Połczyńskie Exportowe. To piwo dolnej fermentacji, klasyczny pilzner
Ostatnim produktem marki jest Połczyńskie Exportowe. To piwo dolnej fermentacji, klasyczny pilzner Fuhrmann
Lekkie, z delikatnie wyczuwalną goryczką takie jest piwo Połczyńskie Exportowe, z którym browar, zarządzany przez spółkę Fuhrmann S.A. wchodzi na rynek piwowarski.

Ten smak to najnowszy brand uznanej już marki Połczyńskie. Browar w Połczynie-Zdroju, jeden z najstarszych w Polsce, idealnie wykorzystał utrzymujący się od co najmniej kilku lat trend w tej branży. Klienci szukają i chętnie próbują piw lokalnych, związanych i produkowanych w regionie, w którym mieszkają, wypoczywają czy pracują. To właśnie z myślą o takim nabywcy ponad trzy lata temu zadebiutowała marka Połczyńskie. Jej pierwszą gwiazdą było Połczyńskie Zdrojowe. Niekwestionowane atuty tego piwa? Wyraziste, tradycyjne warzone, według starej, utrzymywanej w ścisłej w tajemnicy receptury, produkowane zgodnie z nazwą, w Połczynie-Zdroju, w mieście uzdrowiskowym z wieloletnią tradycją browarniczą, na bazie wody z miejscowych, czystych i słynnych na całą Polskę źródeł, a do tego starannie opakowane. Zdrojowe szybko znalazło uznanie klienta, bo ten w tej marce znalazł poszukiwany smak, którego próżno szukał w tanim, produkowanym przemysłowo piwie.

Połczyński browar ze sprzedażą nie zatrzymał się w regionie, wkrótce przekroczył jego granice i z powodzeniem znalazł nabywców w całym kraju. - Po pierwszych sukcesach marki Połczyńskie mieliśmy już pewność, że nie możemy zatrzymać się na tym jednym gatunku - na Zdrojowym. Przyszedł czas na kolejne, choćby Chmielowe, które poddajemy potrójnemu chmieleniu, czy Miodowe, do produkcji którego wykorzystujemy regionalne miody drahimskie - mówi Andrzej Koprowski, Dyrektor Sprzedaży Rynku Tradycyjnego spółki Fuhrmann S.A.

- Ostatnim produktem marki jest Połczyńskie Exportowe. To piwo dolnej fermentacji, klasyczny pilzner. Charakteryzuje się jasną barwą, lekkością, delikatnie wyczuwalną goryczką. Chcemy z nim dotrzeć do zdecydowanie młodszego klienta niż dotychczas, który skusi się na nowy smak z lokalnego browaru, który gwarantuje najwyższą jakość, choć nie za najniższą cenę. Połczyńskie Exportowe już można kupić w koszalińskim Torgu, w sieci supermarketów Piotr i Paweł, lada dzień pojawi się w Sano, do którego wracamy ze swoimi produktami. Oczywiście, jest w sprzedaży w zdecydowanej większości połczyńskich sklepów i w naszym firmowym przy browarze.

Połczyński browar rośnie w siłę. Coraz bliżej mu do maksimum swoich mocy produkcyjnych, czyli do 0,5 mln hektolitrów piwa rocznie. Choć, tu w Połczynie - Zdroju, stawia się na wyrazisty, rozpoznawalny smak piwa regionalnego, to nadal browar dużo produkuje na zamówienie. Zresztą, to dzięki tej tzw. produkcji usługowej, która postawiła na nogi połczyński zakład po trudnym 2010 roku, dziś może on sobie pozwolić na rozwój własnej marki.

To za Połczyńskie Zdrojowe browar w Połczynie-Zdroju został nagrodzony przez kapitułę 46. Koszalińskich Dni Techniki nagrodą „Zachodniopomorski Produkt 2014”. Czytelnicy „Głosu Koszalińskiego” też doceniali piwo połczyńskiej produkcji w plebiscycie „Nasze Dobre z Pomorza”. Marka Połczyńskie została też wpisana na listę produktów regionalnych. Tych nagród i wyróżnień dla połczyńskiego browaru jest dużo więcej.

Nasze Dobre z Pomorza. Zobacz wszystkich kandydatów i zagłosuj!

Zobacz także:

Gala Nasze Dobre

Gala Nasze Dobre. Najlepsze firmy z Pomorza w Filharmonii [w...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nasze Dobre z Pomorza: Połczyńskie Exportowe - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński