Nasza firma to nie tylko dobra produkcja, ale odpowiedzialność za region

Artykuł sponsorowany

Trudna sytuacja – dzisiaj te słowa są odmieniane przez wszystkie przypadki. Widzimy to wokół nas, mamy świadomość, że obecny stan utrzyma się w najbliższym czasie. Wszyscy wiemy, iż dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, niezbędna jest nasza indywidualna odpowiedzialność oraz troska o bezpieczeństwo społeczne.

- Widzę ogrom pracy, którą włożyliście i pragnę Wam za to serdecznie podziękować – te słowa Krzysztof Strzedziński kieruje do Załogi Zakładu w Szczecinie - Obserwuję jak każdego dnia unikacie zbędnego ryzyka zarażenia. Słyszę jak troszczycie się o waszych współpracowników. Niezmiernie cieszę się z takiej postawy oraz wyzwań, które bierzecie na siebie w tym wymagającym okresie.

Stan epidemiczny pokazał dobitnie, że działalność spożywcza jest kluczowa dla milionów konsumentów kupujących produkty pochodzące z zakładu Animex.

- Niezmiennie wypełniamy restrykcyjne przepisy dotyczące bezpieczeństwa żywności w myśl zasady „od pola do stołu” - kontynuuje Krzysztof Strzedziński. - Wiemy, że za naszymi sukcesami stoi również wysoka jakość i smaczne produkty. Dzisiaj nie zmieniamy tego kierunku, dokładając do tego ogromną pracę i dbałość o bezpieczeństwo własne oraz naszego otoczenia. Z dumą mogę stwierdzić, że egzamin z odpowiedzialności społecznej zaliczamy celująco, za co jestem wdzięczny wszystkim pracownikom.

Szczeciński Oddział Animex Foods to nie tylko dobre wyniki produkcyjne i sprzedażowe, ale także odpowiedzialność za region, który jest dla Zakładu małą ojczyzną. Dlatego firma zdecydowała się przekazać 100 tysięcy złotych dla Szpitala Wojewódzkiego przy ulicy Arkońskiej, aby nieść pomoc tym, którzy chronią zdrowie mieszkańców Pomorza Zachodniego.

- Co więcej, nasi koledzy i koleżanki z zakładu pierzarskiego Animex w Krakowie szyją dziennie około trzech tysięcy maseczek, które trafią m.in. do wybranych jednostek medycznych w całym kraju – podkreśla Krzysztof Strzedziński. - Dzisiaj ze szczególną troską musimy podchodzić do kwestii odpowiedzialności społecznej.

Dyrektor dziękuje również pracownikom Zakładu, za błyskawiczne wdrożenie w życie wewnętrznych wytycznych Animex Foods dotyczących postępowania w związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 oraz realizacje zawartych w nich obostrzeń. Jak mówi - wszystkie podjęte wysiłki i skuteczne przeciwdziałanie zakażeniom w miejscu pracy, to najlepszy dowód na to, że jesteśmy dobrym i odpowiedzialnym pracodawcą.

Oddział Animex Foods w Szczecinie, to nowoczesne przedsiębiorstwo będące częścią globalnego gracza. Obecnie wiele się słyszy o ograniczeniach zatrudnienia w krajowych firmach, a także o masowych zwolnieniach i zamrażanych wypłatach. Te trudności i nierzadko dramaty całych rodzin są jednak daleko od pracowników Animex. Stoi za tym wysiłek wielu osób, aby zakłady mogły w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Co ważne firma cały czas jest otwarta na nowych kandydatów do pracy, których zachęca do składania aplikacji.

- Mam zaszczyt kierować Zakładem Animex Foods w Szczecinie już trzeci rok – podsumowuje i podkreśla Krzysztof Strzedziński. - To wystarczająco dużo czasu aby nabrać pewności, że umiejętność godzenia codziennych obowiązków, pracy i troski o zdrowie przez naszych pracowników, to nie przypadek, a efekt profesjonalizmu i zaangażowania. To właśnie oni są bohaterami, których heroizm widać w podejmowanej każdego dnia odpowiedzialności za zdrowie nas wszystkich. Wierzę, że gdy sytuacja wróci do normy, spojrzymy sobie głęboko w oczy i szczerze pogratulujemy doskonale wykonanej roboty.

Animex Foods Sp. z o. o. sp.k
Oddział w Szczecinie

ul. Pomorska 115B,
70-812 Szczecin
Tel: +48 696 229 173
Strona: www.animex.pl
E-mail: szczecin.rekrutacja@animex.pl

Dodaj ogłoszenie