Nasi złoci!

Paweł Słomkowski, 9 czerwca 2005 r.
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich laureatów obecnych na finałowej gali. W środku - najwyższy - stoi Paweł Góźdź z V LO w Szczecinie, klęczy w środku Mateusz Chaberski z Gimnazjum w Marianowie - zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych.
Pamiątkowe zdjęcie wszystkich laureatów obecnych na finałowej gali. W środku - najwyższy - stoi Paweł Góźdź z V LO w Szczecinie, klęczy w środku Mateusz Chaberski z Gimnazjum w Marianowie - zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych. Marcin Bielecki
Znamy finalistów wielkiego konkursu "Złote pióro Głosu". Startowało 850 osób, zwycięzca wygrał indeks na uniwersytet.

- Jestem szczęśliwy, to dla mnie cenne wyróżnienie - mówił po ogłoszeniu wyników Paweł Góźdź, jeden ze zwycięzców konkursu "Złote Pióro Głosu". Za zwycięstwo dostał indeks na polonistykę na Uniwersytecie Szczecińskim. Wczoraj poznaliśmy wszystkich laureatów.

Podczas finału czwartej edycji konkursu, aula Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego pękała w szwach. Przyszli uczestnicy naszej akcji, ich rodziny i nauczyciele.
"Złote Pióro Głosu" cieszyło się ogromną popularnością. Na pierwszą edycję nadesłano 450 prac, w tym roku było już ponad 850 uczestników. Każdy musiał napisać dziesięć prac.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: gimnazjaliści i młodzież szkół średnich. W każdej nagrodzono 10 uczestników. Zwycięzca kategorii szkół średnich - Paweł Góźdź z V LO w Szczecinie - otrzymał indeks, a najlepszy gimnazjalista - Mateusz Chaberski z Gimnazjum w Marianowie - pojedzie na wycieczkę do Szwecji promem Unity Line.

- Pisanie traktuję z dystansem - mówi Mateusz Chaberski. - Nie spodziewałem się zwycięstwa. Tym bardziej, że w konkursie bierze udział tyle talentów.

- Większość prac pisałem wieczorem, na dzień przed terminem oddania - mówi Paweł Góźdź.

Jury w składzie: prof. Danuta Dąbrowska, Paweł Bartnik i Bogna Skarul miało mnóstwo pracy. Musieli przeczytać 12 tysięcy stron nadesłanych prac. Poziom ocenili bardzo wysoko. Zacięta rywalizacja o zwycięstwo między Barbarą Andersohn z XIV LO w Szczecinie a Pawłem Góździem trwała do ostatniego etapu. Ostatecznie Basia zajęła drugie miejsce.

- Cały czas szli łeb w łeb. Oboje są rewelacyjni - twierdzi prof. Danuta Dąbrowska, przewodnicząca jury. - W konkursie objawiło się kilka wspaniałych osobowości, którym wróżę dobrą przyszłość.

Więcej w papierowym wydaniu "Głosu"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie