Zamknij

Głos Szczeciński

Napad na kantor, uzbrojona po zęby policja w akcji. Tak wyglądały ćwiczenia sztabowe lubuskich policjantów

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że dwóch zamaskowanych napastników napadło na kantor wymiany walut. Po brutalnej napaści na obsługę placówki, ze zrabowaną

podkom. Maciej Kimet /Policja Lubuska

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/22] Następne

Napad na kantor, uzbrojona po zęby policja w akcji. Tak wyglądały ćwiczenia lubuskich policjantów

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że dwóch zamaskowanych napastników napadło na kantor wymiany walut. Po brutalnej napaści na obsługę placówki, ze zrabowaną gotówką odjechali autem. Policję powiadomił klient, który zaobserwował skrępowanego i pobitego mężczyznę.


wideo: st. sierż. Mateusz Sławek / Policja Lubuska

Zainicjowano alarm dla policjantów i wymianę informacji między nimi, utworzono posterunki blokadowe, ściągnięto przewodników psów tropiących, a grupa procesowa przystąpiła do dokładnych oględzin miejsca zdarzenia. Równolegle prowadzone działania właściwie wszystkich policyjnych komórek koordynowane były przez specjalistów ze sztabu. Napastnicy kilkadziesiąt kilometrów od Gorzowa zostali osaczeni i zmuszeni do porzucenia pojazdu w lesie. Dalej salwowali się ucieczką pieszą. Ich zatrzymanie było zatem kwestią czasu.

W akcie desperacji skryli się w opuszczonym budynku gospodarczym. Tu włączyli się doświadczeni negocjatorzy, którzy przekonywali napastników do pokojowego rozwiązania sytuacji. Z tej szansy jednak skorzystać nie zamierzali. Konieczne było zatem uruchomienie działań policyjnych sił kontrterrorystycznych.

Spektakularne działania policjantów skutkowały zatrzymaniem napastników.

Było to jedno z wielu ćwiczeń, które mają na celu doskonalenie procedur współdziałania sił policyjnych na wypadek realnego zagrożenia, doskonalenie technik negocjacyjnych czy prowadzenia działań ratunkowych.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy