Najlepszy internet dla całej rodziny? Oczywiście światłowód

Materiał informacyjny Orange
Udostępnij:
Internet do pracy, nauki i zabawy? Przedświąteczne zakupy w sieci, długie wideorozmowy ze znajomymi, firmowe spotkania na Zoomie, a także oglądanie koncertu online bez zrywania transmisji czy granie w najbardziej zaawansowane graficznie gry bez opóźnień nie będzie już więcej problemem, jeśli zdecydujesz się na internet światłowodowy.

Światłowód jest rozwiązaniem technicznym, które obecnie zapewnia najszybsze i najbardziej stabilne połączenia, nawet wówczas, kiedy z internetu domowego korzysta cała rodzina. W obecnej sytuacji, kiedy wiele osób pracuje lub uczy się zdalnie, niezawodnie działający i szybki internet jest kwestią priorytetową.

Dlaczego internet światłowodowy jest najlepszym rozwiązaniem?

Internet światłowodowy to szereg korzyści, zarówno w pracy i nauce, jak i rozrywce. Wśród najważniejszych należy wymienić:

  • superszybkie pobieranie i wysyłanie danych;
  • bezpieczeństwo przesyłanych danych;
  • niska awaryjność i stabilne połączenie niezależnie od warunków atmosferycznych;
  • mniejsze zużycie energii niż w przypadku technologii miedzianych;
  • szybkie Wi-Fi.

Imponujące prędkości transmisji światłowodowej

Światłowód jest szybki. Co to jednak oznacza dla użytkownika? Wyjaśnijmy na przykładzie Orange Światłowodu. Ta usługa opiera się na nowoczesnej technologii FTTH, czyli doprowadzeniu superszybkiego łącza bezpośrednio do domu użytkownika. W Orange możesz liczyć na 3 opcje prędkości do wyboru:

  • do 1 Gb/s (pobieranie) i do 300 Mb/s (wysyłanie),
  • do 600 Mb/s (pobieranie) i do 100 Mb/s (wysyłanie),
  • do 300 Mb/s (pobieranie) i do 50 Mb/s (wysyłanie).

Wybierając transmisję z prędkością pobierania (download) 1 Gb/s, film o wielkości 1 GB możesz pobrać z sieci nawet w 8 sekund. To naprawdę bardzo szybko!

Argumentem przemawiającym za światłowodowym internetem domowym jest też prędkość wysyłania danych (upload). Decyduje ona nie tylko o szybkości przesyłania plików czy lokowania w chmurze obszernych dokumentów lub filmów, ale także o płynności przekazywania obrazu i dźwięku do odbiorców w trakcie połączeń wideo m.in. za pomocą Microsoft Teams, Skype czy Zoom. Staje się więc bardzo istotny w dobie zdalnej pracy i nauki, zwłaszcza jeśli korzysta z niego jednocześnie kilka osób.

Oczywiście upload jest również istotny, a nawet ważniejszy niż download dla tych wszystkich użytkowników internetu, którzy tworzą treści i dzielą się nimi w sieci. Youtuberzy, twórcy streamów, montażyści, projektanci, architekci, graficy komputerowi i wszyscy ci, którzy wysyłają obszerne pliki, z pewnością docenią duże prędkości uploadu Światłowodu od Orange.

Korzystasz z Wi-Fi? Sprawdź, dlaczego warto postawić na najlepsze rozwiązania

Internet światłowodowy to absolutne must have, jednak równie ważne co niezawodna i szybka transmisja bezpośrednio do domu jest dobre połączenie Wi-Fi w całym mieszkaniu. Zwłaszcza jeśli jednocześnie z sieci korzysta kilka osób. Orange proponuje użytkownikom najnowszej generacji modem Funbox 6, który zapewnia ultraszybkie Wi-Fi i sprawną obsługę wielu urządzeń podłączonych do sieci.

W domach i dużych lub nietypowo rozplanowanych mieszkaniach mogą pojawić się problemy z zasięgiem Wi-Fi – sygnał jest tłumiony przez meble, ściany, stropy i słabnie wraz z odległością. Rozwiązaniem może być dodatkowe wypożyczenie wzmacniacza Smart Wi-Fi Box.

Smart Wi-Fi Box napędzany jest przez szybki standard Wi-Fi 5 (802.11ac) o teoretycznej przepustowości do 1,7 Gb/s w paśmie 5 GHz. Oczywiście w praktyce przepustowość ta będzie mniejsza ze względu na warunki środowiskowe, rodzaj budownictwa czy możliwości techniczne odbiornika, jednak pozwoli wykorzystać potencjał szybkiego internetu.

Dodatkowo Smart Wi-Fi Box, współpracując z modemem, tworzy inteligentny system, który mądrze zarządza połączeniami z internetem na wszystkich urządzeniach domowników. Mechanizm ten nie tylko automatycznie zapewnia najlepszą jakość Wi-Fi, dostosowując parametry połączenia do możliwości urządzeń i sytuacji w otoczeniu ale i bez przerywania transmisji przełącza Twój telefon między modemem a wzmacniaczem, gdy poruszasz się po domu.

Dlaczego warto wybrać Orange Światłowód?

Jeżeli zastanawiasz się nad instalacją światłowodu w mieszkaniu, sprawdź najlepsze oferty. Orange Polska stale zwiększa dostępność usług światłowodowych – obecnie w zasięgu jest około 5,7 miliona domów i mieszkań w blisko 200 miastach i miejscowościach w całym kraju. Sprawdź, czy w Twojej okolicy możesz skorzystać z usług Orange.

Kupując Orange Światłowód w pakiecie Love z telewizją, otrzymujesz świetny prezent. Za 1 zł możesz nabyć smartfon OPPO A15s albo 32-calowy telewizor TCL. Jeśli jesteś nowym klientem, prezent świąteczny dostaniesz niezależnie od tego, na który pakiet Love się zdecydujesz (Standard, Extra czy Premium). Otrzymasz go także, będąc stałym klientem i przedłużając umowę, jeśli wybierzesz pakiet Love Extra lub Premium.

Warto podkreślić, że wybierając Orange Światłowód, możesz liczyć na bezpłatną instalację realizowaną przez wykwalifikowanych techników, którzy zadbają o jak najmniejszą widoczność kabli i dopasowanie ich przebiegu do aranżacji pomieszczeń. Taka usługa zajmuje nie więcej niż 3 godziny i obejmuje także podłączenie modemu oraz przetestowanie działania internetu światłowodowego od Orange.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Najlepszy internet dla całej rodziny? Oczywiście światłowód - Polska Times

Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie