Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsze książki dla dzieci! 10 propozycji dla dużych i małych

Karolina Jaskólska
Karolina Jaskólska
„Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice - swoje i cudze”, autorstwa Briana RachelKsiążka - poradnik z ogromną dawką humoru, w formie komisu. Idealna do studiowania dla młodych czytelników, jak i również do rodzinnych dyskusji po lekturze. Jak wskazuje sam tytuł, decyduj o sobie! Nauczymy dzieci granic, szacunku do siebie i otoczenia. Dzięki lekturze nabierzemy pewności siebie -i rodzice i nasze dzieciaki.  - Może się okazać, że nasze granice ulegają zmianom, kaprysom, a czy tak powinno być? Jak rozpoznać swoje i innych potrzeby? Znając i słuchając siebie, ale też należy być uważnym na świat - zachęca ciocia Fika, czyli Małgorzata Narożna, absolwentka Polskiej Akademii Księgarstwa, członkini zarządu PS IBBY.Książka wydawnictwa Debit, to dobra propozycja dla dorosłych i dla dzieci. Powstała też animacja dla najmłodszych, przedstawiająca zasady asertywności. Obrazuje kiedy możemy coś zrobić, a kiedy nie. Uświadamia dziecku, że nie wszystko jest dozwolone i każdy ma swoje granice. Nie musimy lubić tych samych rzeczy, a to, że jedni lubią się przytulać na przywitanie nie znaczy, że inni to tolerują.
„Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice - swoje i cudze”, autorstwa Briana RachelKsiążka - poradnik z ogromną dawką humoru, w formie komisu. Idealna do studiowania dla młodych czytelników, jak i również do rodzinnych dyskusji po lekturze. Jak wskazuje sam tytuł, decyduj o sobie! Nauczymy dzieci granic, szacunku do siebie i otoczenia. Dzięki lekturze nabierzemy pewności siebie -i rodzice i nasze dzieciaki. - Może się okazać, że nasze granice ulegają zmianom, kaprysom, a czy tak powinno być? Jak rozpoznać swoje i innych potrzeby? Znając i słuchając siebie, ale też należy być uważnym na świat - zachęca ciocia Fika, czyli Małgorzata Narożna, absolwentka Polskiej Akademii Księgarstwa, członkini zarządu PS IBBY.Książka wydawnictwa Debit, to dobra propozycja dla dorosłych i dla dzieci. Powstała też animacja dla najmłodszych, przedstawiająca zasady asertywności. Obrazuje kiedy możemy coś zrobić, a kiedy nie. Uświadamia dziecku, że nie wszystko jest dozwolone i każdy ma swoje granice. Nie musimy lubić tych samych rzeczy, a to, że jedni lubią się przytulać na przywitanie nie znaczy, że inni to tolerują.
Specjaliści potwierdzają, że codzienne czytanie, nawet przez dwadzieścia minut, pomaga aktywować część mózgu dziecka, która odpowiada za rozumienie otaczającego świata. Książki to dom wróżek, krasnoludków, księżniczek i rycerzy. To zbiory niesamowitych historii. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś książki to nie tylko tekst – to kolorowe obrazki, interaktywne strony. Lektury mogą być każdego rozmiaru – do wyboru do koloru! Za pomoc dziękuję Małgorzacie Narożnej, absolwentce Polskiej Akademii Księgarstwa, członkini zarządu PS IBBY, cioci Fice z Kluboksięgarni FiKa w Szczecinie.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński