Najbliższy rywal Pogoni wygrał ze słynną Barceloną!

Piłkarzy Pogoni czeka w środę ciężki bój z Wisłą.
Piłkarzy Pogoni czeka w środę ciężki bój z Wisłą. Sebastian Wołosz
Szczypiorniści Orlen Wisły Płock we własnej hali pokonali Barcelonę 34:31 w meczu 8. kolejki grupy B Ligi Mistrzów. Nafciarze w środę przyjadą do Szczecina i zagrają z Pogonią w 1/8 finału Pucharu Polski.

Wisła już do przerwy prowadziła z Barceloną 17:15. Znakomicie grał Nemanja Zelenović, który w całym meczu zdobył siedem bramek. Bardzo dobrze funkcjonowała defensywa Nafciarzy.

Na początku drugiej połowy utytułowany rywal doprowadził do remisu, ale prowadzeni przez Mariusza Jurkiewicza gospodarze znów wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Polski zespół jest na czwartym miejscu w grupie B, ale po sensacyjnym zwycięstwie z Barceloną ma jeszcze szanse na awans nawet z drugiej pozycji.

W środę Wisła zagra w Arenie Szczecin z Pogonią w 1/8 finału Pucharu Polski. Pod koniec listopada Nafciarze wygrali przy Szafera 37:29. Podobnie jak wtedy, w najbliższym meczu Pogoń zagra bez kilku kontuzjowanych zawodników.

Początek środowego spotkania o godz. 18. Wejściówki można nabyć m.in. na stronie www.abilet.pl. Będzie to ostatni mecz Pogoni w tym roku we własnej hali.