Nagrodziliśmy najlepszych lekarzy, pielęgniarki i...

  Nagrodziliśmy najlepszych lekarzy, pielęgniarki i przychodnie

  (ta)

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Laureaci tegorocznego konkursu Hipokrates 2014.

  Laureaci tegorocznego konkursu Hipokrates 2014. ©Sebastian Wołosz

  Oficjalną galą finałową zakończyliśmy nasz plebiscyt Hipokrates, w którym wybieraliśmy najpopularniejszych medyków i przychodnie. Wręczyliśmy też nagrodę specjalną Lekarzowi Roku 2014. Statuetka trafiła w ręce dr Samira Zeaira.
  Laureaci tegorocznego konkursu Hipokrates 2014.

  Laureaci tegorocznego konkursu Hipokrates 2014. ©Sebastian Wołosz

  Po raz piąty postanowiliśmy wspólnie z Czytelnikami "Głosu" nagrodzić najlepszych lekarzy, pielęgniarki i położne oraz placówki medyczne w regionie. Swoich kandydatów zgłaszali Czytelnicy i pacjenci - to oni najlepiej wiedzą, któremu specjaliście można zaufać, w jakiej placówce pacjent traktowany jest z szacunkiem i których lekarzy warto polecić.

  Czytelnicy nie tylko zgłaszali kandydatów, ale też wybierali zwycięzców.
  Głosować można było za pomocą smsów. Walka o zwycięstwo była zacięta. Do ostatnich minut nie wiadomo było kto wygra. Na swoich ulubionych pracowników służby medycznej i przychodnie oddano w sumie prawie 10 tys. głosów.

  Laureatów nagrodziliśmy w piątek, 25 kwietnia podczas oficjalnej gali finałowej, która odbyła się w willi West Ende.

  - Bardzo się cieszę, że mamy w naszym regionie tylu fantastycznych przedstawicieli służby zdrowia, którzy zostali docenieni przez mieszkańców w plebiscycie "Hipokrates" - mówił obecny podczas gali Wojciech Drożdż, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego. - Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

  - Najczęściej media opisują służbę zdrowia i medyków w niepochlebny sposób, wytykając błędy lekarskie i nieprawidłowości w szpitalach i przychodniach. Cieszę się, że plebiscyt "Hipokrates" pokazuje świat medyczny z lepszej strony, docenia świetnych lekarzy, pielęgniarki, położne i przychodnie. Obyśmy mogli więcej mówić i czytać o takich osobach i miejscach - mówiła dr Magdalena Wiśniewska, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

  Najpopularniejszy Lekarz

  W kategorii Najpopularniejszy Lekarz 2014 na trzecim miejscu uplasowała się Katarzyna Serdyńska ze Szczecina, która na swoim koncie zgromadziła 552 głosy. Na miejscu drugim znalazł się Piotr Grybowski z Gryfic, na którego Czytelnicy oddali 613 głosów. Bezkonkurencyjna okazała się stomatolog Andżelika Warcholak-Grzeszewska ze Szczecina, która zebrała aż 735 głosów.

  - Bardzo cieszę się z tej wygranej w konkursie "Hipokrates" - mówiła podczas odbioru nagrody dr Adżelika Warcholak-Grzeszewska. - Sam udział w plebiscycie był dla mnie wielkim wyróżnieniem. Nie spodziewałam się, że wygram. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim pacjentom, którzy oddali na mnie głos.

  Pani Andżelika jest stomatologiem. Już jako mała dziewczynka interesowała się medycyną - wówczas organizowała misiom i lalkom domowy szpital. Kiedy dorosła postanowiła rozwijać miłość do medycyny.

  - Kiedy przyszedł czas na wybór kierunku studiów postawiłam na stomatologię, choć miałam dylemat czy nie wybrać chirurgii. Ostatecznie pozostałam jednak przy stomatologii i teraz po latach wiem, że to był dobry wybór.

  Najpopularniejsza Pielęgniarka i Położna

  W drugiej kategorii o zwycięstwo walczyło 13 pań. Ostatecznie na trzecim miejscu znalazła się Violetta Kozłowska z Międzyzdrojów, na drugim Halina Burnecka ze Szczecina a na pierwszym Renata Piątkowska, która na swoim koncie zgromadziła prawie 600 głosów.

  - Zupełnie nie spodziewałam się, że wygram - mówi pani Renata. - Udział w tym plebiscycie i wygrana to dla mnie wielkie zaskoczenie, może dlatego że w zawodzie pracuję już tyle lat. Nie wiedziałam nawet ile mam na swoim koncie głosów, nie miałam pojęcia, że tylu pacjentów na mnie głosowało. To bardzo miła niespodzianka.

  Przychodnia Przyjazna Pacjentom
  W kategorii, w której walczyły placówki medyczne, na trzecim miejscu znalazła się Poradnia Rodzinna przy ul. Górkiego w Szczecinie. Tuż przed nią - czyli na miejscu drugim - uplasowała się przychodnia Porta Medyk w Szczecinie. Najlepsza okazała się przychodnia ZOZ MIL MED przy ul. ks. Ruta 8/1 w Gryficach, na którą Czytelnicy oddali 359 głosów.

  Władze przychodni na stronie internetowej placówki informowali swoich pacjentów o udziale w plebiscycie. Po ogłoszeniu wyników zamieszczono na stronie internetowej specjalne podziękowania "18 kwietnia Głos Szczeciński opublikował wyniki Plebiscytu Hipokrates. Miło nam podzielić się informacją, że MIL-MED w kategorii Przychodnia Przyjazna Pacjentom zajął I miejsce. Bardzo lubiany przez pacjentów dr Piotr Grybowski zajął zaszczytne II miejsce w Kategorii Najpopularniejszy Lekarz. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniach."

  Lekarz Roku
  Jak co roku, w ramach plebiscytu Hipokrates, wybraliśmy też Lekarza Roku. W kapitule, która wybierała laureata w tej kategorii znaleźli się: dr Magdalena Wiśniewska, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie, mgr Hofman Gabriela ze Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych, Dorota Łabinowicz, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, dr Mariusz Pietrzak, Członek Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie oraz zastępca redaktora naczelnego "Głosu" Ynona Husaim-Sobecka. Komisja jednogłośnie Lekarzem Roku ogłosiła doktora Samira Zeaira, specjalistę chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej, ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej oraz Oddziału Chirurgii Naczyniowej w Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie.

  - Nie mogę uwierzyć, że tak zaszczytny tytuł przypadł właśnie mnie - mówił podczas gali wzruszony dr Samir Zeair. - To dla mnie ogromny zaszczyt. Bardzo, bardzo dziękuję.

  Zespół chirurgów pod kierunkiem dr Samira Zeaira oraz hepatologów pod kierunkiem prof. Marty Wawrzynowicz-Syczewskiej wykonały w ubiegłym roku 55 transplantacji wątroby przy prawie stuprocentowej przeżywalności przeszczepu.

  - Tę nagrodę dedykuję moim kolegom, koleżankom i współpracownikom z prof. Martą Wawrzynowicz-Syczewską na czele, z którymi wspólnie udaje nam się ratować życie pacjentów - mówił dr Samir Zeair. - To dzięki naszej wspólnej pracy w ubiegłym roku udało nam się przeszczepić 55 wątrób. W tym roku przeszczepiliśmy wątrobę już u ponad 20 pacjentów. Bardzo dziękujemy, że doceniono naszą wspólną pracę. Zapewniam, że nie zamierzamy osiadać na laurach. Będziemy cały czas się rozwijać, osiągać lepsze wyniki i pomagać kolejnym potrzebującym pacjentom.

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.gs24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo