Nadszedł czas rewanżów w lidze zdominowanej przez Chemika

Sebastian Szczytkowski
Radość Chemika Police.
Radość Chemika Police. Andrzej Szkocki/Polska Press
W sobotę Chemik Police rozpocznie rundę rewanżową w Lidze Siatkówki Kobiet meczem na wyjeździe z DPD Legionovią Legionowo.

Sytuacja przed drugą połową sezonu zasadniczego jest dobra. Chemik prowadzi w tabeli z 31 punktami. Nad drugim Developresem SkyRes Rzeszów ma pięć "oczek" przewagi. Runda rewanżowa będzie teoretycznie trudniejsza dla mistrza Polski. Czekają go mecze na wyjeździe z aktualnie drugim, trzecim i czwartym klubem, dlatego musi być czujny. Chemiczki są praktycznie pewne miejsca w fazie play-off, ale prosto do półfinałów przejdą tylko lider oraz wicelider i o to toczy się wyścig.

Nazwać DPD Legionovię Legionowo rewelacją sezonu to za dużo, ale właśnie ta drużyna potrafiła najczęściej zaskoczyć swoimi wynikami i miejscem w tabeli. Na półmetku sezonu zasadniczego była szósta. Najbardziej spektakularnym wydarzeniem było ogranie 3:2 Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz, a to dlatego, że przeciwnik Legionovii był przed tym meczem niepokonany w sześciu kolejkach z rzędu.

Legionovia ma aż dwie przedstawicielki w najlepszej dziesiątce punktujących Ligi Siatkówki Kobiet. Krystyna Kicka zdobyła 182 punkty, a Zuzanna Górecka 172. Młodziutka przyjmująca debiutowała w elicie w Policach. Wrażenie po jej udanym występie indywidualnym zepsuł wynik. Chemik zwyciężył na inaugurację sezonu 3:1.

- Był apetyt na więcej niż wygranie seta, ale zabrakło nam chłodnych głów. Popełniliśmy za dużo błędów, żeby zwyciężyć z tak silnym przeciwnikiem jak Chemik - mówiła Górecka.

Drużyna z Mazowsza musiała się zadowolić pierwszą od marca 2014 roku wygraną partią na terenie Chemika. W rewanżu spróbuje przerwać pasmo 16 porażek z mistrzem Polski. Drużyna Marcello Abbondanzy nie zamierza na to pozwolić. Na Mazowsze jedzie z byłą legionowianką Igą Chojnacką w składzie. Środkowa trafiła do Legionovii już w wieku 11 lat i z przerwami występowała w jej barwach przez 12 lat. Zanim oba kluby połączyła Chojnacka ich ambasadorką była Malwina Smarzek, gwiazda reprezentacji Polski, która została wytransferowana z Legionovii do Chemika, a z Polic do Zanetti Bergamo.

Początek meczu w sobotę o godzinie 14.45. Transmisja w Polsacie Sport.