Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nadal szukasz pracy? Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają inni kandydaci na nowe stanowisko

Agata Maksymiuk
Agata Maksymiuk
123rf.com
Jesteś absolwentem szkoły wyższej i od miesięcy nie możesz znaleźć interesującej cię pracy? Sprawdź, jakie błędy najczęściej popełniają inni kandydaci na nowe stanowisko lub staż.

1. CV

Niedopasowane do stanowiska. Życiorys pracownika musi być sprofilowany pod wymogi pracodawcy. Niestety, wielu młodych ludzi po prostu tworzy listę wszystkich swoich zawodowych doświadczeń – od pracy w budce z lodami nad morzem, po pracę asystenta kierownika działu sprzedaży. Rekordziści potrafią wymienić nawet 50 punktów. Takie podanie o pracę z góry jest skreślone.

2. Bark listu motywacyjnego.

List to okazja do umotywowania chęci podjęcia się zawodu. Osoby, które nie mają doświadczenia na danym stanowisku, ale pasjonują się lub hobbistycznie uprawiają zajęcia związane z zawodem, nie wykażą tego w CV, ale mogą to zrobić w liście motywacyjnym.

3. Wykształcenie to (nie)podstawa.

Dyplom magistra czy inżyniera to niewątpliwie ważny element doświadczenia, jednak samo świadectwo ukończenia szkoły nie zagwarantuje zaufania pracodawcy. Wykształcenie musi być podparte doświadczeniem, czyli np. praktyką i stażem odbytymi w czasie studiów.

4. Brak elastyczności.

Kierunek ukończonych studiów nie zawsze musi być zgodny z podjętym zawodem. Racja, każdy stara się do tego dążyć, jednak zamiast uparcie składać CV do trzech firm na rynku, warto postarać się o bardziej uniwersalną pracę. Z pracodawcą nie wiążesz się na zawsze, po kilku miesiącach znów możesz postarać się aplikować na wymarzone stanowisko.
5. Brak kontaktu. Jeśli CV dostarczyłeś osobiście i podałeś na nim adres e-mail, a czekasz na telefon zwrotny, to całkiem możliwe, że się nie doczekasz. Sprawdź dwa razy wszystkie dane jakie podałeś w CV, a później na bieżąco kontroluj źródła. Możliwe, że odpowiedź dostałeś dawno temu, ale sam ją przegapiłeś.

Zobacz też:

Branże, w których najszybciej znajdziesz pracę? Dlaczego brakuje ludzi do pracy?
W których branżach można najszybciej znaleźć pracę? - Produkcja, budownictwo, handel i usługi - wymieniła niektóre z nich dziennikarka Katarzyna Karpa-Świderek. Dlaczego brakuje ludzi do pracy?

Wideo: Dzień Dobry TVN

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński