MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na stare trasy

Maciej Janiak, 27 października 2005 r.
Wczoraj trwały ostatnie prace przy torowisku. Tramwaje wracają po czterech miesiącach. Pojadą przez plac budowy. Piesi musza się mieć na baczności.
Wczoraj trwały ostatnie prace przy torowisku. Tramwaje wracają po czterech miesiącach. Pojadą przez plac budowy. Piesi musza się mieć na baczności. Marcin Bielecki
Po nowym torowisku na ul. Krzywoustego w Szczecinie pojadą dzisiaj rano tramwaje. Wszystkie linie wracają na dawną trasę. Kierowcy, pamiętajcie o tramwajach!

Na modernizowaną ul. Krzywoustego wrócą tylko tramwaje: "siódemka", "ósemka" i "dziewiątka". Pojadą przez plac budowy. Ważne zmiany czekają kierowców na pl. Zwycięstwa i pl. Kościuszki. W pierwszym przypadku wydłuży się czas oczekiwania na światłach na Wojska Polskiego w kierunku ul. Kopernika i Wyszyńskiego.

- Jeżeli kierowcy w związku z remontem dotychczas tam czekali, to teraz poczekają jeszcze dłużej - mówią fachowcy.

W szczycie najlepiej więc zrezygnować z tej trasy.

Na pl. Kościuszki ruch na rondzie wzdłuż al. Piastów będzie odbywał się znów trzema pasami.

- Kierowcy muszą sobie przypomnieć o tramwajach w relacjach z ul. Sikorskiego i dalszym odcinkiem ul. Krzywoustego - mówi Michał Przepiera, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z Urzędu Miejskiego. - To najważniejsza zmiana.

Od kilku dni na placu budowy drogowcy przygotowywali nową sieć trakcyjną i torowisko do przywrócenia ruchu tramwajów. Prace zostały odebrane. Zalecono poprawki, ale kosmetyczne. Wczoraj pełną parą trwało układanie ostatniej warstwy asfaltu, która będzie leżała również między szynami.

- Trzeba było z tym zdążyć, bo gdybyśmy chcieli robić to później, to ruch tramwajów musiałby być wówczas przerwany - przyznała Agnieszka Dzik, zastępca kierownika robót z NCC Roads. - Na ukończeniu są perony. Na razie nie będzie wiat na przystankach.

Drogowcy skupią się teraz na przebudowie chodników. Ułożyć trzeba jeszcze warstwę asfaltu w kierunku Bramy Portowej.

Rozkład jazdy

* Dziś zawieszona zostaje linia autobusowa nr 808

* Na szyny wraca "ósemka" i będzie kursowała na trasie Gumieńce - Krzywoustego - Basen Górniczy. W dni powszednie tramwaje pojadą co 6 min w godzinach szczytu, co 12 min poza szczytem i co 20 min wieczorem. W dni świąteczne "ósemka" pojedzie co 12 min pomiędzy godz. 9 i 19 i co 20 min w resztę dnia

* linia nr 7 pojedzie trasą Krzekowo - Krzywoustego - Basen Górniczy. Będzie jeździła z taką samą jak "ósemka" częstotliwością

* "dziewiątka" będzie kursowała pomiędzy Głębokim i Potulicką w dni powszednie co 12 min

* linia nr 1 pojedzie z Głębokiego przez pl. Rodła na Potulicką co 12 min w szczycie i co 24 min poza nim w dni powszednie i co 24 min w dni świąteczne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński