Na rewanż zabrakło sił. Wisła pewnie pokonała Pogoń

W akcji z piłką Bartosz Konitz, który dla Pogoni rzucił wczoraj pięć bramek.
W akcji z piłką Bartosz Konitz, który dla Pogoni rzucił wczoraj pięć bramek. Sebastian Wołosz
Gaz-System Pogoń Szczecin wyraźnie uległa 29:40 we własnej hali Orlen Wiśle Płock i odpadła z walki o medale. Szczecinianie zawiedli w ataku, słabo spisywali się w obronie. Pozostała im walka o 5. miejsce.

Szczecinianie od początku rzucili się na rywala i choć w pierwszych minutach pozwoliło to na utrzymywanie wyrównanego rezultatu, to zarazem wprowadziło sporo nerwowości w poczynaniach ofensywnych Pogoni. Gospodarze gubili piłki, niecelnie dogrywali, a na to tylko czekali niezwykle szybcy Nafciarze, na których przy wykańczaniu kontr sposobu nie mógł znaleźć bramkarz Tomislav Stojković. Serb został zmieniony po 20 minutach przez Szymona Ligarzewskiego. Golkiperom Pogoni nie pomagała jednak defensywa, która tego dnia spisywała się słabo.

Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 13:24 i zanosiło się na prawdziwy pogrom szczecinian. Na szczęście gospodarze poprawili się nieco w obronie, więcej piłek odbijał Ligarzewski, a i Nafciarze nie forsowali się już tak w ofensywie jak w pierwszej połowie.

Pogoń miała niezły okres gry między 45. a 50. minutą. Kilka razy przyspieszył Bruna, swoje wybronił Ligarzewski i przewaga Nafciarzy zaczęła topnieć. Szybka reakcja Krzysztofa Kisiela, trenera gości, który wziął czas, przekazał cenne wskazówki, pozwoliła znów wrócić Wiśle na normalne tory i ostatecznie wygrać aż 40:29.

Gaz-System Pogoń Szczecin - Orlen Wisła Płock 29:40 (13:24)

Gaz-System: Ligarzewski, Stojković, Andreev - Bruna(4), Biały(1), Marcinkian(1, 1/1 k), Wardziński(2), Gierak(3), Krupa(1), Jedziniak(1), Smuniewski, Marković(2), Konitz(5), Zaremba(3), Zydroń(6)

Orlen Wisła: Šego, Wichary - Eklemović(4), Spanne(5), Wiśniewski(5), Kubisztal(3), Kavas(3), Ghionea(6), Zołoteńko, Toromanović(5), Syprzak(5), Nikčević(4, 1/1k), Ilyés(1), Twardo

Upomnienia: Bruna, Krupa, Marković - Kubisztal, Twardo
Kary: Gaz-System 8 min(Bruna 4 min; Gierak i Krupa po 2 min) - Orlen Wisła 8 min (Ghionea 4 min; Spanne i Zołoteńko po 2)

Szersza relacja w czwartkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego".