Na razie 9 tys. zajętych miejsc na mecz Pogoni z Legią. Ma być wyjątkowa oprawa [wideo]

W trakcie lipcowego meczu w Szczecinie kibice Pogoni i Legii siedzieli jeszcze razem na trybunach. Andrzej Szkocki
Właśnie tylu kibiców kupiło wejściówki do wtorku rano. Dziś bilety można kupić jeszcze do godz. 17, w dniu meczu od 10. Fani szykują na to spotkanie, jak sami zapewniają, wyjątkową oprawę.

Jak można kupić wejściówki na mecz z Legią? We wtorek: w Fanshopie i w kasach (do godz. 17) - można wyrobić kartkę kibica; w punktach zewnętrznych (wg godzin otwarcia) - punkty nie wyrabiają kart kibica. W środę: w kasach (od g. 10 do meczu) - tu można wyrobić kartkę kibica; w punktach zewnętrznych (wg godzin otwarcia).

Bilety na poszczególne sektory kosztują: 20 zł (sektory 7-14, normalne 15 zł), 30 zł (3-6), 40 zł (19-20). W sektorze dla par wejściówki kosztują 15 (panie) i 25 zł (panowie). W sektorze rodzinnym: 10 zł (dzieci), 15 zł (kobiety) oraz 25 zł (mężczyźni).

To wyjątkowy mecz dla kibiców obu zespołów, którzy kilka miesięcy temu zakończyli trwającą wiele lat zgodę. Fani Pogoni specjalnie na przyjazd Legii przygotowali oprawę meczową. Wcześniej zebrali ponad 700 kg kapsli. Dzięki temu oraz wsparciu sponsorów w trakcie mecz będą mogli coś specjalnego. Co dokładnie?

- Możemy zdradzić, że będzie to coś potężnego, coś czego nie było jeszcze na polskich stadionach. Mało tego, nie zdarzyło się to na taką skalę na żadnym stadionie w Europie - zapewniają przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy".

Zostań dawcą szpiku

Na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania na parkingu od strony ul. Karłowicza każdy chętny będzie mógł zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych (m.in. szpiku). W niej znajduje się już m.in. obrońca Portowców, Mateusz Lewandowski.

- Serdecznie zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji. Można komuś pomóc, nie tracąc przy tym nic. Rejestracja trwa tylko kilka minut - zachęca defensor Pogoni.

Akcja potrwa do zakończenia meczu. Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg.

Kibicu, strzel bramkę

W przerwie spotkania każdy z publiczności będzie miał szansę wziąć udział w konkursie rzutów karnych. Do zabawy można zgłaszać się już na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu (jednak nie później niż do 15. minuty gry), wysyłając SMS o treści GOL na numer 80548. Należy posiadać numer w T-Mobile. Przed meczem będzie możliwość otrzymania darmowego startera tej sieci. Do wygrania m.in. piłki i gadżety piłkarskie.

Również w przerwie meczu na płycie boiska uhonorowane zostają zawodniczki Olimpii Szczecin, które wywalczyły awans do Ekstraligi. Pamiątkowe upominki będzie wręczał m.in. wiceprezes ZZPN Henryk Wawrowski.