MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na przejściu dla pieszych przy ulicy Mieszka I pojawią się światła. Trwają poszukiwania wykonawcy

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Chodzi o przejście dla pieszych pomiędzy Cmentarzem Centralnym a obiektami handlowymi, gdzie często dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego poszukuje już firmy, która zainstaluje sygnalizację świetlną.

W ciągu ulicy Mieszka I znajdują się dwie dwupasowe jezdnie z ograniczeniem prędkości do 70 km/h, a przed samym przejściem dla pieszych, na drodze po obu stronach zainstalowane są spowalniacze tzw. "tarki". Oprócz tego jest ono dobrze oświetlone i oznakowane. Kierowcy jednak często nie dostosowują prędkości, a piesi nie zawsze zachowują odpowiednią ostrożność, więc na przejściu dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń. We wrześniu 2021 roku śmiertelnie potrącony został starszy mężczyzna.

- Na ulicy Mieszka I do tej pory wprowadzane były różne sposoby na poprawę bezpieczeństwa. Teraz w budżecie pojawiły się pieniądze na budowę sygnalizacji - informuje Hanna Pieczyńska z ZDiTM.

Sygnalizacja świetlna ma poprawić bezpieczeństwo

Rozwiązaniem problemu ma być instalacja sygnalizacji świetlnej, która będzie regulować ruch na przejściu w ciągu ulicy Mieszka I. Z uwagi na to, że niewielu pieszych porusza się w tym rejonie, to zielone światło na przejściu będzie zapalać się dopiero po naciśnięciu przycisku.

ZDiTM ogłosił już przetarg i potencjalni wykonawcy mają czas do 6 kwietnia na złożenie swoich ofert. Prace zostaną wykonane według dokumentacji projektowej opracowanej przez spółkę cywilną PHU VOTUM ze Szczecina. Po przejęciu placu budowy, wykonawca będzie miał 150 dni na realizację zadania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński