MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na pl. Grunwaldzkim jest SPP, ale nie można parkować. Dlaczego?

Mariusz Parkitny
Po wprowadzeniu ronda półturbinowego zlikwidowano wszystkie miejsca w strefie płatnego parkowania na placu Grunwaldzkim. Ale strefa formalnie tam pozostaje. Kierowcy nie mogą się nadziwić takiemu paradoksowi.

Do soboty wokół pl. Grunwaldzkiego było kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Głównie odpłatnych, w ramach Strefy Płatnego Pakowania. Teraz nie ma już żadnego (także dla niepełnosprawnych), choć strefa formalnie działa.

O tym, że pl. Grunwaldzki jest objęty strefą płatnego postoju radni Szczecina zdecydowali pięć lat temu uchwalając przepisy o SPP.

ZOBACZ TEŻ:

Kierowcy zdziwieni

- Skoro jest informacja o strefie, to przynajmniej jedno miejsce powinno być. Inaczej to fikcja i wprowadzanie w błąd. Dlaczego strefa nie jest więc zawieszona lub zlikwidowana - pytają.

ZOBACZ TEŻ:

Jest też inna wątpliwość

Czy urzędnicy, likwidując wszystkie płatne miejsca parkingowe mimo formalnego funkcjonowania strefy na placu Grunwaldzkim, nie łamią prawa, działając na szkodę gminy, bo rezygnują z pobierania opłat?

- Skoro są znaki informujące o strefie przed wjazdem na rondo, to powinny być tam miejsca parkingowe. Albo niech zlikwidują strefę w tym miejscu, skoro nie pobierają opłat. Dlaczego tak to komplikują - pytają kierowcy.

Ale urzędnicy zapewniają, że nic nie komplikują, a cała sytuacja jest zgodna z prawem.

- Gmina ma prawo do pobierania opłat za postój w strefie tylko w miejscach wyznaczonych i odpowiednio oznakowanych, a nie na całym obszarze strefy. Obecnie na placu Grunwaldzkim nie ma wyznaczonych miejsc do parkowania, co wynika z zatwierdzonej organizacji ruchu, która każdorazowo określa, poprzez odpowiednie oznakowanie, możliwość parkowania, a tym samym pobierania opłat - wyjaśnia Paulina Łątka ze szczecińskiego magistratu.

Trwa głosowanie...

Jak oceniacie nowe "półturbinowe" w Szczecinie?

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Nowe "półturbinowe" rondo w Szczecinie sprawdza się. Gorzej ...

ZOBACZ TEŻ:

Trwa głosowanie...

I jak Wam się jeździ po "nowym" rondzie?

WIĘCEJ INFORMACJI:

ZOBACZ TEŻ:

Pl. Kościuszki w Szczecinie

"Yellow boxy", czyli żółte kratki już w Szczecinie. Pomogą? [ZDJĘCIA]

ZOBACZ TEŻ:

● Gdzie jest najmniej kolizji?● Gdzie są największe korki?● Gdzie jeździ się najszybciej?● Jak wygląda płatne parkowanie.Zobacz szczegóły odnośnie Szczecina i całej Polski >>>Po raporcie możecie się po niej poruszać przy pomocy strzałek na klawiaturze lub przycisków obok zdjęć.Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w korku? Poinformuj o tym innych! Prześlij nam zdjęcia i wideo na alarm@gs24.pl!

Ranking miast przyjaznych kierowcom 2019. Jak wypadł Szczeci...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński