Na koniec obozu Portowcy zremisowali z Jagiellonią

Aleksander Stanuch
Dawid Kort w sparingach spisywał się bardzo dobrze. Oby to przełożyło się na ligę. Pogoń Szczecin
Obóz przygotowawczy w Turcji dobiegł końca. Portowcy mają za sobą ostatni sparing, w którym zremisowali 1:1 z Jagiellonią Białystok.

Sztaby szkoleniowe Pogoni Szczecin i Jagiellonii Białystok doszły do porozumienia w sprawie rozegrania skróconego sparingu. Ostatni mecz testowy trwał 2x30 minut i zakończył się remisem 1:1. Prowadzenie Portowcom dał Dawid Kort, a po przerwie wyrównał Marek Wasiluk.

Trener Czesław Michniewicz od razu zaznaczył, że bardziej traktuje ten sparing jak trening i da pograć piłkarzom, którzy do tej pory grali mniej. Pogoń zagrała bardzo eksperymentalnym składem, ale gra wcale nie wyglądała najgorzej. Start ligi już za niecałe dwa tygodnie.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)
Gole: Kort (28) - Wasiluk (42).
Pogoń: Henger - Rudol, Stańczyk, S. Murawski (31 Matynia), Nunes - Traore (31 Listkowski), Piotrowski, Kort, Walski, Przybecki - Nagórski.