Na bulwarach będzie można pić piwo. Wojewoda zaklepał...

  Na bulwarach będzie można pić piwo. Wojewoda zaklepał uchwałę

  Zdjęcie autora materiału
  Marek Rudnicki

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Na bulwarach będzie można pić piwo. Wojewoda zaklepał uchwałę
  1/10
  przejdź do galerii
  Uchwała radnych miejskich zezwalająca na spożywanie alkoholu na Bulwarze Gdyńskim została dziś umieszczona w dzienniku urzędowym województwa zachodniopomorskiego. Wojewoda Tomasz Hinc nie stwierdził uchybień w toku postępowania nadzorczego nad uchwałą.
  Uchwała wchodzi w życie w 14 dni po publikacji w dzienniku urzędowym, tj. 28 czerwca br.

  - Podczas postępowania nadzorczego służby prawne wojewody prosiły o wyjaśnienia Radę Miasta oraz komendanta wojewódzkiego policji, czy odstępstwo od zakazu spożywania napojów alkoholowych na terenie wskazanym w uchwale niesie za sobą, bądź nie, zagrożenie zakłócania bezpieczeństwa i porządku publicznego - wyjaśnia Agnieszka Muchla, rzecznik prasowy wojewody.

  Zastępca prezydenta Krzysztof Soska poinformował, że „UM Szczecin wprowadził codzienny harmonogram sprzątania tego terenu, jak również doposażył go w dodatkowe pojemniki na odpady”. Dodał także, że „omawiany obszar jest wyposażony w nowoczesny system monitoringu wizyjnego, z którego obraz jest podstawowym narzędziem do obserwacji zachowań oraz podejmowania interwencji w przypadku naruszania porządku i zasad współżycia społecznego” Zastępca prezydenta dodał także w piśmie, że „po wprowadzeniu pozwolenia na spożywanie alkoholu na tym terenie wskazane będzie zabezpieczenie porządku i czystości na tym obszarze oraz wzmocnienie patroli”.

  Będzie można legalnie pić piwo na bulwarach w Szczecinie! Radni byli za!
  Zastępca komendanta wojewódzkiego policji, insp. Piotr Ostrowski przywołał statystyki, które wskazują, że Bulwar Gdyński „nie stanowi szczególnie zagrożonego rejonu”. W uzasadnieniu napisał:

  - W rejonie Bulwaru Gdyńskiego w okresie jego aktywnego funkcjonowania tj. od 1 marca 2018 do 31 maja 2018 odnotowano 2 przypadki przestępstw mających wpływ na bezpieczeństwo publiczne, co stanowi 1,4 % ogółu takich przestępstw na terenie Komisariatu Policji Szczecin-Dąbie. We wskazanym okresie funkcjonariusze policji w okolicy Bulwaru Gdyńskiego przeprowadzili 84 interwencje, co stanowi ułamek procenta wszystkich interwencji przeprowadzonych w tym okresie na terenie miasta Szczecin” – czytamy w piśmie od zastępcy komendanta.

  Inspektor zaznacza też, że w razie wprowadzenia odstępstwa, nadal będzie karane spożywanie alkoholu powyżej 12%, a „w przypadku wystąpienia nowych zagrożeń wprowadzone zostaną dodatkowe narzędzia mające na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

  - W badanej uchwale nie stwierdziliśmy błędów, które wyeliminowałyby ją z obrotu prawnego – podsumowuje swoją decyzję wojewoda Tomasz Hinc. – Mam nadzieję, że służby miejskie, przy wsparciu policji, będą utrzymywać porządek na Bulwarze Gdyńskim i zadbają o bezpieczeństwo wszystkich przebywających tam osób. Ufam też, że osoby, które będą legalnie w tym miejscu spożywać alkohol, będą to robić w sposób, który nie przekracza ogólnie przyjętych norm kulturowych – czyli rozsądnie, z umiarem i zachowaniem kultury osobistej.

  Zobacz również: Zobacz także: Słoneczna pogoda i tłumy spacerowiczów na bulwarach [ZDJĘCIA]  Zobacz także: Legalne piwo na bulwarach? Skrajnie różne opinie radnych

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia ze Szczecina

  Wideo ze Szczecina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA ZACHODNIEGO Głosowanie zakończone

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA ZACHODNIEGO Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza. Zgłoś swoją usługę lub produkt już dziś!

  Nasze Dobre z Pomorza. Zgłoś swoją usługę lub produkt już dziś!

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.