MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Narodowe w Szczecinie otwiera część swoich wystaw

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Dwa oddziały Muzeum Narodowego w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych w Gryficach - zostaną otwarte po weekendzie.

W poniedziałek, 18 maja, otwarty zostanie skansen w Gryficach. Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych w Gryficach czynna będzie codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godzinach 9–15. Udostępniony zostanie kolejowy skansen na wolnym powietrzu, wystawa w pawilonie pozostanie niedostępna.

Wejście na teren muzeum możliwe będzie wyłącznie w maseczkach ochronnych, po uprzednim zdezynfekowaniu rąk. Bilety będzie można nabyć w odpowiednio zabezpieczonej kasie, płatność wyłącznie gotówką. Na terenie skansenu wymagane będzie zachowanie bezpiecznej odległości od pozostałych zwiedzających.

Od wtorku, 19 maja, Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Sztuki Współczesnej z wystawą czasową „Living in the Present Future” będzie dostępne dla zwiedzających między godziną 10 a 16, z wyłączeniem poniedziałków oraz czwartków. Jednocześnie w budynku będzie mogło przebywać 10 osób, pozostali chętni zostaną proszeni o pozostanie na zewnątrz gmachu.

Wejście do muzeum możliwe będzie wyłącznie w maseczkach ochronnych, obowiązkowa będzie także dezynfekcja dłoni. Kasa biletowa (w której będzie można nabyć także katalog wystawy) została odpowiednio zabezpieczona. Płatność tylko bezgotówkowa. Nieczynna będzie szatnia.

Od najbliższego wtorku wznawia działalność internetowa księgarnia Muzeum Narodowego w Szczecinie. Ponownie będzie można zamówić z dostawą do domu m.in. publikacje wydawane przez Muzeum Narodowego w Szczecinie.

W ofercie także kilka nowości, m.in. przygotowany we współpracy z Muzeum, a wydany z okazji 777. rocznicy nadania Szczecinowi praw miejskich album „Szczecin w obrazach, obrazy Szczecina”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński