JCZ
Brazylia - Chorwacja 2:0. Gol Neymara
Brazylia - Chorwacja 2:0. Gol Neymara AFP/East News
Przeszło trzech miesięcy (99 dni) potrzebował Neymar, żeby wrócić do pełnej sprawności po skręceniu kostki i złamaniu kości śródstopia. Pierwszy występ zaliczył w meczu kontrolnym reprezentacji Brazylii z Chorwacją. Piłkarz Paris Saint-Germain wszedł na murawę w 46 minucie i zdążył wpisać się na listę strzelców. Na Anfield „Canarinhos” wygrali 2:0.

To nie był zbyt atrakcyjny mecz. W pierwszej połowie obie drużyny zagrały dość zachowawczo, poruszając się po boisku w spacerowym tempie. Więcej działo się po zmianie stron i to dzięki Neymarowi. 23 minuty po wejściu Brazylijczyk oszukał trzech przeciwników w polu karnym, po czym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans na skuteczną interwencję. Tę akcję rozpoczął w środku Willian, a asystą do Neymara kontynuował Philippe Coutinho.

Wynik w ostatniej doliczonej minucie ustalił Roberto Firmino, który po przyjęciu piłki na klatkę piersiową osłonił ją przed rywalem, a potem przelobował Danijela Subasicia. Asystował Casemiro.

Przed mundialem „Canarinhos” rozegrają jeszcze sparing z Austrią (10 czerwca), która wczoraj wygrała z Niemcami 2:1. Chorwację czeka sprawdzian z naszym grupowym rywalem – reprezentacją Senegalu (8 czerwca).

Brazylię na turnieju w Rosji obejrzymy w grupie E z Szwajcarią, Serbią oraz Kostaryką. Chorwacja walczyć będzie natomiast z Argentyną, Nigerią i Islandią w grupie D.

Brazylia – Chorwacja 2:0 (0:0)

Bramki: Neymar 69’, Firmino 94'
Żółte kartki: Fernandinho – Kramarić, Perisić, Rakitić
Sędziował: M. Oliver (Anglia)
Mecz rozegrano na stadionie Anfield w Liverpoolu

Brazylia: Alisson – Danilo, Silva, Miranda (65’ Marquinhos), Marcelo (60’ Filipe Luis) – Paulinho, Casemiro, Fernandinho (46’ Neymar) – Willian (82’ Taison), Gabriel Jesus (60’ Firmino), Coutinho (81’ Fred).

Chorwacja: Subasić – Vrsaljko (87' Jedvaj), Lovren, Corluka (53’ Caleta-Car), Vida – Badelj (61’ Brozović), Rakitić (83’ Bradarić), Rebić (64’ Pjaca), Modrić (58’ Kovacić), Perisić – Kramarić.

TRANSFERY w GOL24

Materiał oryginalny: Mundial 2018. Neymar wrócił do gry i zdobył piękną bramkę. Brazylia pokonała Chorwację 2:0 [WIDEO] - Gol24