Paweł Kotwica
Polacy pokonali Urugwaj. Na zdjęciu Michał Olejniczak.
Polacy pokonali Urugwaj. Na zdjęciu Michał Olejniczak. ihf.info/Egypt 2021
W swoim pierwszym meczu drugiej rundy grupowej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, Polska wygrała z Urugwajem.

Polska - Urugwaj 30:16 (14:9)
Polska: Morawski (1-30 min, 10/17 = 59 %), Kornecki (31- 60 min, 3/10 = %) - Czuwara 4 - T. Gębala 1, Sićko 5, Chrapkowski, Adamski 3 – Olejniczak 1, M. Pilitowski 1 – Przybylski, Majdziński 1 – Daszek 2, Moryto 8 (7) – Walczak 3, Dawydzik 1. Trener: Patryk Rombel.
Urugwaj: Navarette (1-47 min, 5/27 = 19 %, 1 gol), Gonzalez (47-60 min i na jednego karnego, 2/10 = 20 %) - Chaparro 1, Liston, Spangenberg, Falabrino, Cancio 6, Mendez 1, Morandeira 1, Botejara 2, Rubbo 1, Velazco, Echeverry, Rostagno 2 (1), de Agrela 1, Millan. Trener: Jorge Botejara.
Karne. Polska: 7/7 . Urugwaj: 1/2 (Morawski obronił rzut Rubbo).
Kary. Polska: 12 minut (Przybylski 4, Daszek, Chrapkowski, Walczak, Adamski po 2). Urugwaj: 2 minuty (Chaparro 2).
Sędziowali: Youcef Belkhiri, Sid Ali Hamidi (Algieria).
Przebieg: 0:1, 4:1, 4:4, 5:4, 5:5 (‘13), 10:5 (‘22), 10:6, 11:6, 11:7, 12:7, 12:9, 14:9 – 14:10, 15:10, 16:10, 16:11, 16:13 (‘39), 21:13 (‘45), 21:14, 25:14 (‘45), 25:15, 28:15 (‘58), 28:16, 30:16.

Polscy szczypiorniści drugą rundę mistrzostw świata zaczęli od wysokiego zwycięstwa nad Urugwajem, choć w spotkaniu z outsiderem grupy momentami brakowało im koncentracji. Najważniejsze, że nasz zespół przeszedł pojedynek suchą stopą, bez kontuzji i ma już cztery zdobyte punkty.

Na mecz z naszym zdecydowanie najsłabszym rywalem na tym turnieju (Urugwaj w pierwszej rundzie przegrał 14:34 z Niemcami i 18:44 z Węgrami, a awansował tylko dzięki walkowerowi, który otrzymał za pojedynek z Wyspami Zielonego Przylądka), selekcjoner naszej reprezentacji po raz pierwszy zmienił „żelazny” dotąd skład. Z meczowej „16” wypadli najbardziej dotąd eksploatowani Maciej Gębala i Przemysław Krajewski, a także bramkarz Piotr Wyszomirski, a szansę debiutu na egipskim mundialu dostali golkiper Mateusz Kornecki oraz Arkadiusz Ossowski i Kacper Adamski.

Nasz zespół otworzył mecz 4:1, ale później koncentracja gdzieś się rozeszła i Urusi doprowadzili do remisu. Wprawdzie nasz zespół szybko odskoczył na 10:5, a trener Patryk Rombel wziął czas, aby przypomnieć swoim zawodnikom o przedmeczowych założeniach, ale już do końca w ataku mieliśmy problem z nieprecyzyjnie rozegranymi akcjami, a w obronie z solowymi wyczynami Maximo Cancio. Na szczęście znów mogliśmy liczyć na naszego bramkarza, Adama Morawskiego, który w pierwszej połowie bronił z aż 59-procentową skutecznością (10 obron/17 rzutów).

Od 40 minuty nasz zespół zaczął bardziej zdecydowanie powiększać prowadzenie. Kilkoma fantastycznymi rzutami z drugiej linii popisał się Szymon Sićko, uznany potem za najlepszego gracza meczu. Sporo okazji do wykonywania rzutów karnych miał bezbłędny w tym elemencie na mistrzostwach świata Arkadiusz Moryto, co sprawiło, że był najskuteczniejszym graczem naszej reprezentacji w tym spotkaniu. Na ostatnie minuty nasz trener wpuścił na boisko zarówno Ossowskiego, jak i Adamskiego.

W sobotę o godzinie 18 Polska zagra z Węgrami, a w poniedziałek zakończy drugą fazę grupową spotkaniem z Niemcami (20.30). Wszystkie mecze na TVP 1.

• 20.30: Polska – Niemcy

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH ŁOMŻA VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

POLECAMY RÓWNIEŻ:

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: