MP w pływaniu: MKP Szczecin ma już 11 medali

Donata Kilijańska na MP w Ostrowcu wywalczyła już trzy złote medale.
Donata Kilijańska na MP w Ostrowcu wywalczyła już trzy złote medale. archiwum
Trzeciego dnia mistrzostw Polski na krótkim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim pływacy MKP Szczecin zdobyli 5 medali, a łącznie na podium stawali dotąd 11 razy. Złoty krążek dołożyła też Donata Kilijańska (KSZO Ostrowiec), która uczy się w szczecińskim CKS.

Zawodnicy MKP Szczecin zdominowali rywalizację na 1500 m kraulem. Zajęli wszystkie miejsca na podium (wygrał Mateusz Sawrymowicz, przed Filipem Zaborowskim i Pawłem Furtkiem), a tuż za nim uplasował się Marcin Kaczmarski (KSZO Ostrowiec, uczeń CKS Szczecin). Srebrny medal na 200 m stylem motylkowym wywalczył Oskar Krupecki,a brąz Dawid Zieliński na 100 m kraulem.

Donata Kilijańska w Ostrowcu zdobyła już trzy złote medale. Po wcześniejszych triumfach na 1500 i 800 m w piątek wygrała rywalizację na 400 m kraulem.