Morze zagrało na MaKSa z Kaliszem

Rafał Kuliga
Morze wygrywa na wyjeździe.
Po ostatniej, bardzo dotkliwej i bolesnej przegranej z Krispolem Września, Morze Bałtyk zmuszone było do odrabiania straconych punktów. Pierwszą ku temu okazją było wyjazdowe spotkanie z MKS Kalisz, które udało się wygrać 3:0.

W pierwszej partii udało się przełamać dwa problematyczne czynniki. Pierwszym z nich jest syndrom otwierającego seta, w meczach wyjazdowych. Podopieczni Michała Dolińskiego zazwyczaj mają z nim problem, jednak w Kaliszu udało się zachować koncentrację i zwyciężyć w pierwszej partii. Drugim czynnikiem jest gra w zaciętych końcówkach. W poprzednim tygodniu, w meczu z Krispolem, wygrana była na wyciągnięcie ręki.

Siatkarze z Wrześni zachowali chłodniejszą głowę i potrafili wygrać pierwszą partię, a w konsekwencji, cały mecz. - Właśnie takie sety, wywalczone końcówki, budują w drużynie sportowego ducha - komentował Paweł Kolec, przyjmujący Morza. Tym razem było inaczej, większym spokojem wykazali się szczecinianie, co może być dobrym prognostykiem.

MKS Kalisz - Morze Bałtyk 0:3 (23:25, 19:25, 21:25)

Skład: Kolec, Zabłocki, Jakowczyk, Doliński, Gnatek, Malinowski, Słomka (l.) oraz Tołoczko, Makar, Szewczyk, Wąsowicz.

Więcej o tym spotkaniu w poniedziałkowym Głosie Szczecińskim.