Morze Bałtyk Szczecin przegrało z BBTS Bielsko-Biała

dc
Siatkarze Morza Szczecin przegrali wygrany mecz.
Siatkarze Morza Szczecin przegrali wygrany mecz. Fot. Marcin Bielecki
11:6 i 14:12 prowadzili siatkarze Morza Bałtyk Szczecin w tie-breaku meczu I ligi z BBTS Bielsko-Biała. A mimo to przegrali.

Morze Bałtyk Szczecin - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (23:25, 25:21, 22:25, 25:22, 15:17)

W pierwszym secie Morze Bałtyk przegrywało 3:9, ale po asie serwisowym Mateusza Sylli wyrównało na 13:13, a po zablokowani występującego w barwach BBTS Australijczyka Johna Deckera nasz zespół prowadził 21:19. Niestety, potem szczecinianie oddali inicjatywę rywalom.

W drugim secie nasi siatkarze objęli prowadzenie 3:0 (sędziowie nie zauważyli, że po obronie rozgrywającego Morza Bałtyk Michała Dolińskiego piłka uderzyła w sufit) i z małymi kłopotami dowieźli tę przewagę do końca. W trzecim secie szczecinianie wygrywali 10:6, ale potem rywale zdobyli punkt, a następnie popisali się nie lada sztuką: wywalczyli blokiem cztery punkty z rzędu. W końcówce szczecinianie przegrywali tylko 22:23, lecz dwie następne piłki przegrali.

Początek czwartego seta także należał do Morza Bałtyk, które objęło prowadzenie 4:0. Goście wyrównali na 16:16, jednak kilka minut później szczecinie znów odskoczyli i tę przewagę utrzymali.

A w decydującym tie-breaku Morze Bałtyk prowadziło 11:6. Gdy zablokowany został atak Konrada Paśnika, BBTS wyrównał na 12:12. Jednak minutę później było 14:12 dla szczecinian, którzy mieli dwie piłki meczowe. Niestety nie zdołali ich wykorzystać, gdyż goście najpierw dobrze zbili piłkę w ataku, a potem zablokowali atak Sylli z drugiej linii. I wygrali na przewagi.

- Morze Bałtyk jeszcze długo nie będzie wygrywać ważnych końcówek - podsumował mecz trener gości, były świetny siatkarz, Przemysław Michalczyk. Szkoleniowiec Morza Bałtyk, Zdzisław Gogol zgodził się z nim.

Serwis dla kibica! Piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis, kolarstwo, pływanie, sporty motorowe. Najnowsze informacje z każdej dyscypliny znajdziesz w SERWISIE SPORTOWYM