Monika Pyrek ambasadorką nowej marki samochodowej Ssangyong w Szczecinie. Lekkoatletka oficjalnie odebrała kluczyki

Materiał informacyjny POLMOTOR

Z tego wieczoru Monika Pyrek wróciła nie jednym, a aż dwoma samochodami. SsangYong, nowa marka motoryzacyjna należąca do Grupy Polmotor, uhonorowała gwiazdę lekkoatletyki tytułem sportowej ambasadorki i wsparła działania jej fundacji.

- Między sobą żartujemy, że to musiało kiedyś nastąpić, ponieważ z Grupą Polmotor działaliśmy już wiele razy i chyba trochę podświadomie zmierzaliśmy do tej współpracy - podsumowała z uśmiechem Monika Pyrek.

Oficjalne przekazanie kluczyków odbyło się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 69 im. mjr. Henryka Sucharskiego. Pierwszy krok na boisku, w zupełnie nowej roli, postawiła Monika Pyrek. Debiutująca na zachodniopomorskim rynku marka SsangYong przyznała lekkoatletce tytuł sportowej ambasadorki i przekazała kluczyki do dwóch modeli Korando w kolorze białym i czarnym wyróżnionych specjalną okleiną.

- Myślę, że połączyła nas wspólna pasja - zdradziła nam lekkoatletka. - Polmotor wspiera sportowców i choć my nie uprawiamy sportu profesjonalnego, to zdecydowanie uprawiamy promocję i rozpowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Żebyśmy mogli do nich dotrzeć potrzebujemy partnera motoryzacyjnego.

Od teraz Monika Pyrek, wraz z członkami fundacji mogą korzystać z dwóch przestronnych modeli SsangYong Korando. Samochody wyróżniają się napędem 4x4, przestronnym wnętrzem, pojemnym bagażnikiem, a także strukturą nadwozia wykonaną w 74% ze stali o wysokiej wytrzymałości, co jak przekonuje producent - czyni samochody marki jednymi z najbezpieczniejszych SUV-ów na rynku.

- Zapoznaliśmy się z katalogiem dostępnych modeli marki i wybór padł na Korando - opowiedziała Monika Pyrek. - Nasza drużyna jest liczna, a wielkość tych aut da nam możliwość bezpiecznego przemieszczania się z pełnym bagażem. Poza tym jestem też kobietą i ten model po prostu mi się podoba - dodała z uśmiechem.

Pierwszym przystankiem nowych SsangYong d Grupy Polmotor pod skrzydłami fundacji będzie Jastrzębie-Zdrój na Górnym Śląsku. Tak rozpocznie się trasa Kinder Joy of moving, czyli alternatywne lekcje WF. Zespół odwiedzi jeszcze: Rybnik, Krzeszowice pod Krakowem, Inowrocław, Osielsko, a także Koszalin i Szczecin.

- Monika Pyrek i jej fundacja była naszym pierwszym wyborem ambasadorskim - wyznał Rafał Dondziak, kierownik SsangYong Polmotor Szczecin. - Jestem pewien, że lepiej nie mogliśmy trafić.

Kierownik zapewnił też, że to dopiero początek współpracy i w planach są już kolejne działania z lekkoatletką w ramach promocji sportu, a do przekazania aut Grupa Polmotor przygotowała się bardzo solidnie.

Miejsce nie było przypadkowe, wyjaśnił Konrad Kijak, dyrektor handlowo-administracyjny w Grupie Polmotor, Orlik to bezpośrednie nawiązanie do działalności Fundacji Moniki Pyrek, która zajmuje się sportowym aktywizowaniem dzieci i młodzieży.

- Otrzymaliśmy ogromne wsparcie od dyrektorki szkoły, Bogusławy Pęzińskiej - podkreślił. - Bardzo się z tego cieszymy, ponieważ to właśnie w takich miejscach, jak to wielcy sportowcy stawiają swoje pierwsze kroki.

SsangYong Polmotor
Szymborskiej 8, 70-784 Szczecin
Tel. 91 466 87 00

https://bit.ly/SsangYongPolmotorSzczecin

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie