MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Modny ogród na dachu

CZA
Zielone dachy cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno architektów, jak i indywidualnych użytkowników.

Przedsięwzięcie zakładające umieszczenie ogrodu na dachu wymaga jednak wykorzystania profesjonalnych technologii.
Zielone dachy zostały docenione już przez starożytnych. Pierwsze znane ogrody wiszące powstawały jeszcze w Babilonie. Ogrody Królowej Semiramidy uważane są za jeden z klasycznych cudów świata. Zostały one wzniesione na specjalnie skonstruowanych tarasach i wyposażone w przemyślny system kanałów oraz drenów, którymi była transportowana woda. Obecnie narzucane wymogi estetyczne i urbanizacyjne, a także troska o środowisko naturalne dyktują powrót do zielonej architektury. Współczesne technologie dostarczają architektom wprost nieograniczonych możliwości pod względem projektowania i kreowania dachów ogrodów. Kompletnego systemu, opartego na doświadczeniu i ekspertyzie technicznej, dostarcza firma Tegola.
Śmiałe projekty wymagają indywidualnych rozwiązań. Bogaty wybór elementów podstawowych i akcesoriów dodatkowych w ramach systemu T GREEN ROOF wspomaga realizację projektu. System firmy Tegola jest odpowiedni na dachy o różnym nachyleniu i, w zależności od używanych komponentów, jest dostosowany do każdego rodzaju roślinności. Skuteczną ochronę przed infiltracją wilgoci zapewniają membrany uszczelniające TPO, które zabezpiecza się warstwą separującą od korzeni. Dostępne w ofercie systemy drenażowe są tak wytrzymałe, że po zielonym dachu zrealizowanym w tym systemie mogą przejeżdżać samochody.
Latem temperatura tradycyjnie pokrytego dachu może dochodzić nawet do 80 stopni C. Natomiast w przypadku dachu zielonego wykonanego w systemie T GREEN ROOF osiąga ona obniżoną wartość zaledwie 25 stopni C, co skutkuje także ograniczeniem zjawiska wzbijania kurzu. W związku z tym osiedla budynków z zielonymi dachami zmniejszają zjawisko powstawania miejskich wysp ciepła i wpływają na wytwarzanie korzystnego mikroklimatu. W warunkach zimowych ta sama przegroda nie ulega wyziębianiu i posiada ustabilizowaną temperaturę. Oprócz izolacji termicznej, dach wykonany w technologii T GREEN ROOF redukuje rozprzestrzenianie się hałasu. Jego powierzchnia stanowi idealną barierę dla przenikania dźwięków i nie odbija ich. Gwarantuje to struktura zielonego dachu, oparta na wielu warstwach materiałów o różnej grubości i gęstości. Firma Tegola oferuje rozwiązanie idealne architektonicznie pod względem technologicznym, użytkowym i estetycznym. Dla wygody transportu oraz użytkowania wszystkie komponenty systemu dostarczane są w rolkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński