MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Modernizacja linii kolejowej na trasie Szczecin - Poznań. Co nowego na placu budowy?

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują m.in. przejścia podziemne, które zapewnią wygodny dostęp do nowych peronów na stacjach: Wronki, Szamotuły i Rokietnica. Sprawne przejazdy ułatwią modernizowane mosty i wiadukty.

Zmieniają się stacje i przystanki między Poznaniem i Szczecinem. Mieszkańcy korzystają już z nowych peronów m.in. w:

  • Poznaniu Woli,
  • Kiekrzu,
  • Rokietnicy,
  • Pamiątkowie,
  • Baborówku,
  • Szamotułach,
  • Pęckowie
  • i Wronkach.

Obecnie prace prowadzone są na peronach m.in. w Szamotułach, Rokietnicy i Wronkach. Wyższe platformy zapewnią wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Perony wyposażone są w nowe ławki, wiaty i oświetlenie.

Na stacji we Wronkach budowane jest 48-metrowe przejście podziemne z windami, które ułatwi dojście na perony oraz połączy budynek stacji z ul. Towarową. Nowe przejścia podziemne budowane są także w Szamotułach i Rokietnicy. Na szlaku Rokietnica-Szamotuły modernizowanych jest 9 obiektów inżynieryjnych.

ZOBACZ TEŻ:

W miejscu starego mostu nad Wartą we Wronkach powstaje nowoczesna przeprawa. W ubiegłym roku zakończono prace na moście pod jednym torem, a obecnie przebudowywana jest konstrukcja mostu pod drugim torem.

We Wronkach modernizowane są także wiadukty nad ul. Powstańców Wielkopolskich i ul. Sierakowską. Pierwszy z wymienionych obiektów zostanie wydłużony. Podróżni zyskają sprawniejsze i bezpieczniejsze przejazdy. Z kolei piesi odnowiony, wygodny chodnik pod wiaduktem nad ul. Sierakowską.

16 marca rozpoczęła się przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Poznańskiej we Wronkach. Prace potrwają do połowy maja. W tym samym czasie, od 23 marca rozpoczęła się modernizacja przejazdu na trasie Dobrojewo – Obrowo. W czasie prowadzonych prac obiekt jest zamknięty dla ruchu samochodowego.

Dla kierowców wytyczono objazd drogami powiatowymi. Szczegółowe informacje o objazdach dostępne są na samorządowych stronach internetowych. Jeszcze w marcu zakończyły się prace na przejazdach kolejowo-drogowych na drodze gminnej Ordzin – Koźmin oraz na drodze gminnej Kępa – Piaskowo.

Między Szamotułami, Pęckowem a Wronkami oraz Kiekrzem a Rokietnicą, a także na stacji Szamotuły wymieniana jest sieć trakcyjna, wykonano modernizacje układów torowych oraz branż towarzyszących.

ZOBACZ TEŻ:

Ze Szczecina do Poznania pojedziemy pociągiem 160 km/h i 50 ...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński