MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Moc atrakcji z powodu święta kolejarzy. Przyjdź na Photoday

Marek Jaszczyński
Impuls pojedzie linią kolejową nr 406 ze Szczecina do Polic. Na co dzień odbywa się tutaj tylko ruch pociągów towarowych
Impuls pojedzie linią kolejową nr 406 ze Szczecina do Polic. Na co dzień odbywa się tutaj tylko ruch pociągów towarowych
Jedną z atrakcji jubileuszu 55-lecia Lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie będzie przejazd pociągiem Impuls do Polic oraz plener fotograficzny Photoday.

28 listopada od godz. 9 do 14 kolejarze przygotowali dzień otwarty lokomotywowni przy ul. Białowieskiej (dojazd tylko od tej ulicy). Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji. Będzie to prezentacja pasażerskiego taboru kolejowego.

Na dzień otwarty lokomotywowni warto ze sobą zabrać aparat fotograficzny. Fani kolei będą mogli obejrzeć i sfotografować miejsca na co dzień niedostępne dla zwykłych śmiertelników. O godz. 10 i o godz. 11 rozpocznie się podnoszenie składu pociągu specjalistycznymi podnośnikami Kutruffa. O godz. 10.30 będziemy podziwiać zabytkowy wagon SN61 „Ganz” z 1972 roku, który odbędzie przejazd w obrębie bocznicy kolejowej. Drugi przejazd wagonu przewidziano na godzinę 11.30. Warto też skorzystać z wyjątkowej atrakcji, czyli z przejazdu po nieczynnej dla ruchu osobowego linii kolejowej nr 406.

- Pociąg do Polic jest ogólnodostępny. Zainteresowanym będziemy wręczać bilety pamiątkowe, ale posiadanie biletu nie jest warunkiem przejazdu - mówi Przemysław Tarasiewicz z Przewozów Regionalnych. - Jeżeli dopisze frekwencja połączymy ze sobą dwa składy.

Impuls wyrusza o godz. 12.50 ze Szczecina Wzgórza Hetmańskiego. Po drodze będzie miał kilka postojów technicznych - bez możliwości wysiadania. Ale postoje mogą wykorzystać miłośnicy kolei, żeby uwiecznić przejazd pociągu wyjątkowo malowniczą trasą.

Rozkład jazdy pociągu okolicznościowego

Szczecin Pogodno 12.56 - 12.58

Szczecin Golęcino 13.03 - 13.08

przyjazd do Polic 13.24

wyjazd z Polic 13.45

Szczecin Glinki 13.50 - 13.53

Szczecin Łękno 14.02 - 14.07

Szczecin Turzyn 14.09 - 14.13,

godz. 14.19 przyjazd na Wzgórze Hetmańskie.

Zobacz także: Plener fotograficzny Photoday z okazji 55-lecia lokomotywowni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński