Mnóstwo medali naszych karateków na mistrzostwach Polski

Aleksander Stanuch
Przemysław Bieżuński (z lewej) w Słupsku zdobył brązowy medal).
Przemysław Bieżuński (z lewej) w Słupsku zdobył brązowy medal). Archiwum klubowe
Mistrzostwa Polski w Karate UWK zostały zdominowane przez dwa szczecińskie kluby - Bushikan i Szczecińskiego Centrum Sztuk Walki. Nasi zawodnicy przywieźli ze Słupska łącznie 49 medali.

W zawodach wzięło udział 112 zawodników reprezentujących 3 główne nurty światowego Karate: generalny, tradycyjny i kontaktowy. Taka unifikacja stylów karate na zawodach rangi mistrzostw Polski miała miejsce w Polsce po raz pierwszy.

Zawodnicy Bushikanu Szczecin i Szczecińskiego Centrum Sztuk Walki zdobyli łącznie 19 złotych, 13 srebrnych i 17 brązowych medali. Mistrzami Polski zostali Wiktoria Kamińska (dwukrotnie), Paweł Juraszek (dwukrotnie), Maciej Waryński (dwukrotnie), Weronika Miadiełko, Zuzanna Leśnik, Dawid Błaszczak, Michał Brysik, Radosław Miadiełko, Krzysztof Bąbolewski (wszyscy Bushikan).

Złotymi krążkami z SCSW mogą pochwalić się: Katarzyna Karaśkiewicz, Marta Głogowska i Józef Puchałowicz. Klub Karate Bushikan Szczecin zwyciężył w klasyfikacji generalnej klubów Mistrzostw Polski UWK.