MMTS wypunktował Portowców. Dwa przestoje Sanda Spa Pogoni w Kwidzynie

Mateusz Gawryś z Sandra Spa Pogoni Szczecin.
Mateusz Gawryś z Sandra Spa Pogoni Szczecin. pgnig-superliga.pl
Ekstraklasa piłkarzy ręcznych. Sandra Spa Pogoń Szczecin przegrała wyjazdowe spotkanie z MMTS Kwidzyn 28:35.

Szczeciński zespół trzy dni wcześniej odniósł cenne zwycięstwo z Wybrzeżem Gdańsk, ale ten mecz rozstrzygał się na finiszu. To zawsze kosztuje sporo więcej sił. I w Kwidzynie Pogoń grała trochę przygaszona.

Pogoń rozpoczęła rywalizację golem Dawida Krysiaka, ale po kwadransie gry zaczęła rysować się przewaga miejscowych. Trener Rafał Biały dość szybko poprosił o czas, ale niewiele to dało. Sytuację przed przerwą poprawiły bramki Dmytro Horihy i Pawła Krupy.

Po wznowieniu gry – Pogoń zmniejszyła straty nawet do jednej bramki (w 38. minucie po bramce Piotra Rybskiego, a wcześniej obronionym rzucie karnym), ale w 39. minucie rozpoczął się słabszy okres w grze. MMTS rzucił pięć bramek, Pogoń odpowiedziała tylko jednym trafieniem i dystans znów był większy.

Pogoń próbowała jeszcze powalczyć, ale kwidzynianie byli skuteczni – odpowiadali na każde trafienie bramką. A jeszcze kilka minut przed końcem mieli serię czterech bramek i to całkowicie pogrążyło Portowców.

W najbliższą sobotę Pogoń podejmie Zagłębie Lubin.

MMTS Kwidzyn – Sandra Spa Pogoń Szczecin 35:28 (15:12)
Pogoń: Gawryś, Terekhov – Rybski 8, Horiha 6, Krupa 5, Bosy 3, Matuszak 2, Fedeńczak 1, Krysiak 1, Biernacki 1, Jedziniak 1, Zaremba, Telenga.