MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:32. Siódme kolejne zwycięstwo robi wrażenie

Bartosz Konitz zdobył w Kwidzynie 10 bramek.
Bartosz Konitz zdobył w Kwidzynie 10 bramek. Sebastian Wołosz
Szczypiorniści Pogoni są nie do zatrzymania. Tym razem bez większych problemów pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn.

Wynik nie oddaje przewagi, jaką Pogoń posiadała przez większość spotkania. Po kwadransie goście prowadzili 5:13, a do przerwy 14:20.

Jeszcze w pierwszej połowie słabiej poczuł się Wojciech Jedziniak, pojechał do szpitala, ale okazało się, że nic poważnego mu nie dolega. Do końca spotkania na prawym skrzydle grał Mateusz Gmerek.

Po przerwie gospodarzom w 10 minut udało się złapać kontakt (22:24), ale Gazownicy ani razu nie pozwolili się zbliżyć rywalom na różnicę bramki.

Pogoń w Kwidzynie zagrała bez kontuzjowanego Wojciecha Zydronia. Skrzydłowego w zdobywaniu bramek wyręczyli dwaj rozgrywający: Bartosz Konitz (10 bramek) oraz Mateusz Zaremba (8). "Oranje" wykorzystał jeden z trzech rzutów karnych dla Pogoni. Na lewym skrzydle cały mecz rozegrał Paweł Krupa.

Po sobotnich meczach szczecinianie są na drugim miejscu. Dokończenie 8. kolejki w niedzielę.

Za tydzień Pogoń gra u siebie ze Stalą Mielec.

MMTS Kwidzyn - Gaz-System Pogoń Szczecin 30:32 (14:20)

Najwięcej bramek dla MMTS: Paweł Genda 7, Maciej Mroczkowski 5, Michał Peret 5, Adrian Nogowski 4.
Pogoń:Kryński, Szczecina - Konitz 10, Zaremba 8, Krupa 4 Bruna 3, Walczak 2, Gmerek 2, Gierak 2, Jedziniak 1.

Więcej o meczu w poniedziałkowym "Głosie Szczecińskim"