Młodzieżowcy na boisku: 31. kolejka Lotto Ekstraklasy [RAPORT]

Bartosz Slisz podczas meczu Legia - Zagłębie
Bartosz Slisz podczas meczu Legia - Zagłębie Bartek Syta
Lotto Ekstraklasa. Tylko ośmiu trenerów dało szansę przynajmniej jednemu młodzieżowcowi w 31. kolejce. Nie zawiódł Szymon Żurkowski, którego wybraliśmy do najlepszej jedenastki. Kolejne trafienie do kolekcji dołożył natomiast Karol Świderski.

Występy młodzieżowców w 31. kolejce Lotto Ekstraklasy

Górnik Zabrze – Mateusz Wieteska (rocznik 1997) – Pełny mecz z Jagiellonią Białystok na prawej obronie.
Szymon Żurkowski (1997) – Zobaczyliśmy go od pierwszej do ostatniej minuty. Jedno z jego podań zamieniło się na asystę. Trafił do naszej jedenastki kolejki.
Adrian Gryszkiewicz (1999) – Cały mecz na lewej obronie. Dostał żółtą kartkę.
Daniel Liszka (2000) – Po raz drugi w sezonie zagrał od początku. W 58 minucie zszedł z boiska, żeby zwolnić miejsce dla rówieśnika.
Wojciech Hajda (2000) – W 58 minucie zmienił Liszkę.

Jagiellonia Białystok – Karol Świderski (1997) – Jako jedyny młodzieżowiec z drużyny miał okazję pograć przeciwko Górnikowi Zabrze. W 46 minucie wszedł za Martina Pospisila, a w 89 cieszył się z trafienia.

Lech Poznań – Robert Gumny (1998) – Wyszedł w pierwszym składzie na Koronę Kielce, ale w 66 minucie został zmieniony przez Klupsia. Dostał żółtą kartkę.
Kamil Jóźwiak (1998) – On także pojawił się od początku, ale jeszcze wcześniej został zmieniony. W 46 minucie wszedł za niego Oleksij Chobłenko, który zmarnował sytuację meczową.
Tymoteusz Klupś (2000) – W 66 minucie wszedł za Gumnego. Obejrzał żółtą kartkę.

Piast Gliwice – Denis Gojko (1998) – Do 56 minuty biegał na skrzydle w meczu z Cracovią. Zmienił go Karol Angielski.

Pogoń Szczecin – Jakub Piotrowski (1997) – Rozegrał dobry mecz przeciwko Bruk-Bet Termalice Nieciecza. W 77 minucie zmienił go Łukasz Zwoliński.
Dawid Błanik (1997) – W 76 minucie zmienił Spasę Delewa. Sądziliśmy, że uzbiera więcej meczów – na razie tylko 3 i wszystkie z ławki „na chwilę”.

Legia Warszawa – Sebastian Szymański (1999) – Nie porwał w meczu z Zagłębiem Lubin, chociaż biegał w nim do ostatniego gwizdka. Ciekawe, czy od asystenta Deana Klafuricia będzie dostawać też tyle minut, ile od zwolnionego Romeo Jozaka.

Wisła Płock – Konrad Michalak (1997) – Całe spotkanie przeciwko Wiśle Kraków. Można rzec, że wypracował gola na 2:2. Po jego dośrodkowaniu samobója zaliczył bowiem Tomasz Cywka.

Zagłębie Lubin – Bartosz Slisz (1998) – Dał radę przeciwko Legii Warszawa. Bez kompleksów radził sobie w drugiej linii. Kwadrans przed końcem zmienił go Mateusz Matras. Wyróżniliśmy go pośród graczy rezerwowych jedenastki kolejki.
Filip Jagiełło (1997) – Cały mecz w środku pola. Oddał jeden groźny strzał.
Dawid Pakulski (1998) – Drugi występ w Ekstraklasie. Zmienił w 88 minucie autora bramki, Filipa Starzyńskiego.

Drużyny bez młodzieżowca w 31. kolejce:

Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Cracovia, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Sandecja Nowy Sącz, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 31. kolejce:

1. Mateusz Wieteska (Górnik Zabrze) - 6 goli
2. Karol Świderski (Jagiellonia Białystok) – 5 gol1, 1 asysta
3. Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) – 2 gole, 4 asysty
4. Jakub Piotrowski (Pogoń Szczecin) – 3 gole, 2 asysty
5. Filip Jagiełlo (Zagłębie Lubin), Konrad Michalak (Wisła Płock) – 1 gol, 3 asysty
7. Robert Gumny (Lech Poznań) - 4 asysty
8. Kamil Jóźwiak (Lech Poznań) – 3 gole
9 Sebastian Szymański (Legia Warszawa) – 2 gol, 1 asysta
10. Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków) – 1 gol, 2 asysty
11. Patryk Dziczek (Piast Gliwice) – 1 gol, 1 asysta
12. Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk) - 1 gol
13. Sebastian Bergier (Śląsk Wrocław), Kamil Pestka (Cracovia), Mathieu Scalet (Śląsk Wrocław), Paweł Żyra (Zagłębie Lubin) – 1 asysta