Młodzież Pogoni '04 wygrała z Chrobrym Głogów

Anna Pasztor
Kolejne sparingowe zwycięstwo Pogoni.
Pogoń '04 Szczecin pokonała Euromaster Chrobry Głogów 1:0 w meczu kontrolnym rozegranym w sobotę w Szczecinie.

Pogoń '04 Szczecin nie zwalnia tempa swoich przygotowań. Tym razem Portowcy podjęli u siebie beniaminka Futsal Ekstraklasy z Głogowa. Euromaster Chrobry Głogów choć beniaminek, to jednak nie nowicjusz, bowiem swój skład opiera na zawodnikach byłego TPH Polkowice.

Portowcy wystąpili bez kilku czołowych graczy (nie zagrali Michał Kubik, Łukasz Żebrowski, Łukasz Tubacki, Daniel Maćkiewicz, Nicolae Neagu), ale za to z młodymi zawodnikami. Oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do zdobyci bramki, jednak nie mogły pokonać bramkarza przeciwników. Dopiero pod koniec spotkania, na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem, wynik ustalił Artur Jurczak, zdobywając jedyną bramkę w tym meczu i ustanawiając zwycięstwo Pogoni 1:0.

- Po 60 minutach było 1:0, więc młodzi gracze na pewno są zadowoleni - twierdzi trener Portowców, Gerard Juszczak. - Mecz jak najbardziej pożyteczny po ciężkich treningach.

Po zasadniczym meczu futsaliści rozegrali dodatkowe spotkanie trwające 30 minut. Szansę gry otrzymali testowani zawodnicy, którzy mieli okazję, żeby zaprezentować swoje umiejętności. W tej części lepsi okazali się goście, wygrywając 2:0.

Pogoń '04 Szczecin - Euromaster Chrobry Głogów 1:0 (0:0)

Bramki: Pogoń: Artur Jurczak (55.)

Pogoń '04: Kubrak, Koszmider - Maćkiewicz D, Maćkiewicz M., Jurczak, Bogucki, Bugański, Shamotii, Gepert, Zieliński, Sochański, Krzyżanowicz.