Młodym piłkarzom ZZPN zabrakło tylko jednej bramki

ZZPN
W sobotę w Policach ostatnie akcenty turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego. Ostatnie oznaczają najważniejsze. W meczach o medale zabranie młodych zawodników Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Nasi młodzi zawodnicy mogą wrócić do domów z mistrzostw Polski do lat 14 z podniesionym czołem. Do awansu do meczu o 3. miejsce zabrało im jednej bramki.

Stawką spotkania ZZPN z Podkarpackim ZPN było drugie miejsce w grupie. Naszej drużynie wystarczał remis, goście żeby osiągnąć ten cel musieli wygrać. Nie trudno się domyślić, że mecz był bardzo emocjonujący. Padło aż siedem bramek, a nastroje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Gdy rywale tuż przed zakończeniem pierwszej połowy podwyższyli rezultat na 3:1 wydawało się, że ZZPN nie zdoła już odrobić straty. A jednak!

Po zmianie stron, w ciągu zaledwie sześciu minut podopieczni trenerów Łukasza Korszańskiego, Przemysława Jasińskiego i Sławomira Kłosa zdobyli dwie bramki. Świadomość, że zdołali doprowadzić do wymarzonego remisu najwyraźniej uśpiła jednak ich czujność. Zamiast spróbować pójść za ciosem oddali inicjatywę rywalom. W 63 minucie goście zdobyli bramkę.

W sobotę w Policach na stadionie OSiR mecz o 3. miejsce (godz. 10) i finał zawodów (godz. 12).

ZZPN - Podkarpacki ZPN 3:4 (1:3)
Bramki dla ZZPN: Samborski (6-karny), Szulc (41), Samborski (46).
ZZPN: Wojtasiak - Paterek, Martuszewski, Kaliński, Freilich, Wnorowski, Włodarczyk, Szwejda, Samborski, Kukułka, Szulc. Grali także: Żolik, Albiński, Sumiński, Glama, Karoń, Bugara, Łyczek.