Młoda Pogoń lepsza od Świtu

(mc)
Robert Obst (biała koszulka) powinien dostawać jesienią szanse w pierwszym zespole. pogonszczecin.pl
Na sobotę Pogoń Szczecin miała zaplanowane dwa sparingi, jeden już za nami. Młodzi zawodnicy Portowców pokonali III-ligowy Świt Skolwin 3:1.

Mecz rozgrywano systemem 3x30 minut. Od początku spotkania przewagę mieli Portowcy, jednak strzelać zaczęli dopiero w drugich 30 minutach. Świetnie ze sobą współpracował duet Robert Obst - Jakub Okuszko, który podzielił się łupem bramkowym. Nieźle prezentował się Kajetan Pogorzelczyk, czy Błażej Chouwer. W środku pola rządzili Michał Walski i Andrzej Kotłowski. Świt bramkę honorową strzelił w końcówce spotkania.

O 17 Pogoń rozegra w Niemczech sparing w mocniejszym składzie. Rywalem 1. FC Kaiserslautern.

Pogoń Szczecin - Świt Skolwin 3:1 (0:0) (3:0) (0:1)
Bramki dla Pogoni: Obst 2 (40, 56), Okuszko (47).
Pogoń: Brzozowski - Chouwer, Krzywicki (61 Czapliński), S. Murawski, Czapliński (31 Marczuk) - Kotłowski (70 Krzywicki), Obst, Pogorzelczyk, Walski, Listkowski - Okuszko.