MKS Dąbrowa Górnicza - King Szczecin 89:93. Koniec serii porażek Wilków

Trener Maciej Majcherek (w środku) podczas swojego debiutu w roli pierwszego szkoleniowca Kinga Szczecin. MKS Dąbrowa Górnicza
King Szczecin przerwał serię porażek. W debiucie trenera Macieja Majcherka wygrał na parkiecie MKS Dąbrowy Górniczej.

Gospodarze byli niżej w tabeli, ale patrząc na ostatnią słabą serię Kinga i zmianę na ławce trenerskiej, mogliśmy spodziewać się wyrównanego starcia.

Maciej Majcherek, po podaniu się do dymisji Łukasza Bieli, po raz pierwszy w karierze poprowadził zespół samodzielnie. Trzeba przyznać, że udało mu się w pierwszej połowie uruchomić cały zespół, bowiem przez 20 minut punktowało dziewięciu graczy, czyli wszyscy, którzy wystąpili. Do przerwy King tracił trzy punkty do gospodarzy.

Po zmianie stron, Po dwóch rzutach Adama Łapety i Clevelanda Melvina Wilki już prowadziły (51:50). Swoje dodał też Michael Fakuade. W czwartej kwarcie Wilki przez moment prowadziły sześcioma oczkami, ale przewaga znowu stopniała, a nasz zespół lekko się zablokował. Na szczęście w końcówce popis umiejętności dał Melvin. Trafił trzykrotnie z rzędu za trzy punkty i dobił rywali wsadem. King wygrał 93:89.

MKS Dąbrowa Górnicza - King Szczecin 89:93 (21:20, 27:25, 20:22, 21:26)
King: Melvin: 23 (5x3), Schenk 14, Fakuade 11, Zębski 11 (1x3), Wilczek 9 (1x3), Łapeta 8, Ware 8 (2x3), Bartosz 7, Kobel 2.