Mistrzowie tie-breaka

dc, 9 stycznia 2006 r.
Siatkarki Chemika Police i siatkarze Morza-Bałtyk Szczecin przyzwyczaili nas do zwycięstw w II lidze. Nie inaczej było także w sobotę.

Siatkarze Morza-Bałtyk stoczyli czwarty w tym sezonie pięciosetowy bój. I znów wygrali. Ot, mistrzowie piątego seta.

Chemik Police - Uniwersytet Piast Szczecin 3:0 (25:23, 25:21, 25:21)

CHEMIK: Ciesielska, Chmielewska, Furmanek, Wysocka, Raczyńska, Staszak-Staszków, Dołżańska (libero), Kostrzewska.

UNIWERSYTET: Strąk, Kijana, Rogala, Wojtas, Bryczkowska, Róg, Kowalska (libero), Stefan, Puchta, Różańska.

W derbach zgodnie z przewidywaniami zwyciężyły gospodynie, które potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa 3:0 lub 3:1, by zapewnić sobie pierwsze miejsce przed fazą play off.

Ciekawy był pierwszy set meczu. Policzanki po studniówce były trochę zamyślone i szczecinianki wyszły na prowadzenie 17:10. Ale potem na zagrywkę poszła Wiktoria Staszak-Staszków. I wyprowadziła Chemika na prowadzenie 19:17.

W dwóch następnych setach przewaga gospodyń była większa, niż można by sądzić po wynikach setów. W zespole z Polic zabrakło środkowej Adriany Król, która jest w ciąży.

Pozostałe wyniki: Nafta Gaz II Piła - Budowlani Toruń 3:2 (25:22, 20:25, 25:21, 21:25, 15:12), AZS AWF II Poznań - Sokół Mogilno 3:2 (25:18, 25:21, 19:25, 23:25, 17:15), ChTPS Chodzież - Zawisza Sulechów 3:1 (25:19, 21:25, 25:22, 25:13).

8. Uniwersytet 11 9 11:27

MORZE-BAŁTYK Szczecin - ENERGA Gedania Gdańsk 3:2 (26:24, 23:25, 25:23, 23:25, 15:10)

MORZE-BAŁTYK: Wysocki, Sylla, Kordaś, Paśnik, Gogol, Kolec, Ł. Cichosz (libero), Streich.

Bardzo dobry mecz obejrzeli kibice w hali SDS. Energa Gedania wzmocniona kilkoma siatkarzami (m.in. zawodnikiem, który robi notatki trenerowi reprezentacji Polski, Argentyńczykowi Raulowi Lozano) stawiła zacięty opór. Szczecinianie mogli wygrać 3:1, gdyż w czwartym secie prowadzili 18:13. W tie-breaku Morze-Bałtyk przegrywało 2:5, by zdobyć sześć punktów pod rząd. Zawdzięczają je błędom gości.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Emil Wysocki.

Po meczu trener Morza-Bałtyk Andrzej Winiarczyk drapał się po głowie. - Wolałbym nie grać z Gedanią w pierwszej rundzie fazy play off - przyznał. Co to w praktyce oznacza? Że Morze-Bałtyk może chcieć zająć drugie miejsce zamiast pierwszego na koniec sezonu zasadniczego...

Pozostałe wyniki: TKKF Wołów - Chrobry Głogów 1:3 (22:25, 25:20, 20:25, 23:25), AZS Zielona Góra - Ikar Legnica 3:0 (28:26, 25:20, 25:17).