MISTRZOWIE AGRO 2024 Poznaliśmy zwycięzców w etapie ogólnopolskim!

Akcja specjalna Mistrzowie Agro 2024
Tegoroczna edycja największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego rozpoczęta! Po raz kolejny najpierw w powiatach i regionach, a później w skali województwa i całego kraju zostaną przyznane zaszczytne tytuły dla sołtysów, rolników, liderów społeczności i kół gospodyń wiejskich. O nagrody i wielką promocję powalczą również gospodarstwa agroturystyczne oraz sołectwa.
KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w ogólnopolskim finale akcji
Mistrzowie Agro 2024

_____________

KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w etapie wojewódzkim
Sołtys Roku
Rolnik Roku
Liderka / Lider Społeczności
Koło Gospodyń Wiejskich
Agroturystyka Roku
Sołectwo Roku

____________________

KLIKNIJ i SPRAWDŹ
wyniki w etapie powiatowym
Sołtys Roku
Liderka / Lider Społeczności
Koło Gospodyń Wiejskich
Agroturystyka Roku
Sołectwo Roku

____________________

Tegoroczna edycja Plebiscytu Mistrzowie Agro została objęta patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Czesława Siekierskiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Patronat honorowy:Partner plebiscytu:

Partnerzy regionalni:


Patronat regionalny:

____________________

Plebiscyt Mistrzowie Agro to wielka akcja prezentująca w gazecie, w internecie i w mediach społecznościowych, życie polskiej wsi i jej mieszkańców, ich działania i sukcesy. - To także doskonała okazja dla wiejskich społeczności, aby docenić tych, którzy kształtują ich codzienne życie - mówi Anna Geisler, koordynator akcji. - Z kolei dla uczestników akcji to okazja, aby zaprezentować swoje dokonania w skali województwa, a nawet całego kraju i zdobyć nagrody.

Zaszczytne tytuły zostaną przyznane najpierw w powiatach i regionach, oraz na szczeblu województwa, a następnie w skali całego kraju. Jesienią przyjdzie czas na wielkie podsumowanie plebiscytu. Główne nagrody zostaną wręczone podczas wielkiej ogólnopolskiej gali w Warszawie, która odbędzie we wnętrzach Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Zgłoś swoich kandydatów
w sześciu kategoriach

Kandydatów do nagród w plebiscycie Mistrzowie Agro nominują partnerzy, patroni akcji i nasi dziennikarze. Lecz swoje propozycje nominacji mogą zgłaszać także Czytelnicy - mieszkańcy sołectw z naszego województwa. W tym roku nagrody zostaną przyznane w sześciu kategoriach:

ROLNIK ROKU

W tej kategorii zostaną nagrodzeni rolnicy wszelkich specjalizacji działający we wszystkich gałęziach rolnictwa. Mniej istotna jest w tym przypadku wielkość prowadzonego gospodarstwa. Ważna jest za to postawa rolnika, jego rola w społeczności. Rolnicy będą mogli pochwalić się swoimi osiągnięciami.

SOŁTYS ROKU

Tradycyjnie w plebiscycie zostaną nagrodzeni sołtysi - czyli przedstawiciele pierwszego szczebla samorządu, reprezentanci gminy w sołectwach. Wielu z nich to zaangażowani społecznicy, którzy działają na rzecz sołectwa i reprezentują je na zewnątrz. Pomagają mieszkańcom i cieszą się ich zaufaniem. Niektórzy są wybierani na swoją funkcję od wielu lat, inni zyskali poparcie w ostatnich wyborach. Wśród sołtysów wiele jest aktywnych i zaangażowanych kobiet.

LIDERKA / LIDER SPOŁECZNOŚCI ROKU

Nagrodzimy osoby, które mają wielki wpływ na życie wiejskich społeczności. Kim są liderzy wiejskiej społeczności? Może być nim zasłużony strażak OSP, może nauczycielka albo ksiądz z miejscowej parafii. W każdej społeczności znaleźć można ludzi, którzy animują jej codzienne życie, skupiają wokół siebie ludzi i angażują ich do działania. To właśnie ich nagrodzimy w tej kategorii plebiscytu.

KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ROKU

Koła Gospodyń Wiejskich to absolutnie wyjątkowa aktywność mieszkanek polskich wsi, która ma blisko 150-letnią tradycję. Koła łączą kobiety bez względu na status społeczny, materialny, czy wykształcenie. W ramach działalności KGW angażują się na różnych polach życia społeczności. Prowadzą aktywność kulturalną, charytatywną, kultywują i rozwijają dziedzictwo kulinarne regionu. Koła działają także na rzecz samorozwoju ich członkiń zajmując się rozwojem ich pasji i zainteresowań. W naszym plebiscycie nagrodzimy i zaprezentujemy w regionalnym i ogólnopolskim zasięgu koła, które cieszą się największym uznaniem lokalnej społeczności.

AGROTURYSTYKA ROKU

W ostatnich latach nieustannie rośnie popularność wypoczynku blisko natury, blisko tradycji i dziedzictwa kulturowego. Za sprawą tego rozwija się branża agroturystyczna. Wielu rolników przekształca swoje gospodarstwa lub w ich ramach uruchamia działalność o takim charakterze. Z kolei osoby, które wcześniej nie były rolnikami, inwestują na wsi tworząc ośrodki agroturystyczne i zwiększając tym samym atrakcyjność turystyczną naszego regionu.

SOŁECTWO ROKU

W naszym plebiscycie będzie wiele nagród indywidualnych, jednak jest kategoria, w której chcemy zaprezentować działania większych grup mieszkańców polskich wsi. Dlatego w kategorii Sołectwo Roku opiszemy i zaprezentujemy wyróżniające się sołectwa, w których zdaniem ich mieszkańców wiele się dzieje i dobrze się żyje. W głosowaniu zostanie przyznany tytuł Sołectwo Roku.

_____________

KLIKNIJ i ZOBACZ
jakie emocje towarzyszą kandydatom
w mediach społecznościowych
na starcie akcji Mistrzowie Agro 2024

_____________

Trzy etapy plebiscytu

Listę kandydatów do nagród opublikujemy we wtorek, 2 kwietnia i tego dnia rozpocznie się głosowanie.

W kategoriach powiatowych: Sołtys Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku, Sołectwo Roku oraz Agroturystyka Roku laureaci zostaną wybrani osobno w każdym powiecie naszego województwa. Awansują oni do wojewódzkiego finału.

Głosowanie w kategorii Liderka / Lider Społeczności Roku będzie prowadzone w regionach składających się z kilku powiatów, a do etapu wojewódzkiego awansują zdobywcy pierwszych trzech miejsc z każdego regionu.

Głosowanie w pierwszym, powiatowym i regionalnym etapie akcji potrwa do 15 maja, a wojewódzki finał rozpocznie się 20 maja. Wyłonieni w nim laureaci zdobędą tytuły wojewódzkie i nagrody finansowe, a także awansują do ogólnopolskiego finału, w którym będą reprezentować nasze województwo.

Prestiżowy tytuł Rolnik Roku zostanie przyznany w głosowaniu prowadzonym w jednym etapie w skali całego województwa. Laureat, który zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma główną nagrodę finansową i awansuje do ogólnopolskiego finału.

W wielkim finale na zwycięzców czekać będą tytuły Sołtys Roku Polski 2024, Rolnik Roku Polski 2024, Liderka / Lider Społeczności Roku Polski 2024, Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2024, Sołectwo Roku Polski 2024 oraz Agroturystyka Roku Polski 2024. Uroczyste wręczenie tych tytułów, statuetek i nagród będzie najważniejszym punktem uroczystej, ogólnopolskiej gali plebiscytu.

Specjalny dodatek do gazety

Już sam udział w plebiscycie pozwoli nominowanym kandydatom na przedstawienie swoich dokonań i działalności. W czasie trwania głosowania liderów rankingów będziemy prezentować nie tylko w gazecie i w internecie, lecz także na naszych fanpage'ach na Facebooku. Po zakończeniu plebiscytu do gazety dołączymy specjalny dodatek, w którym zaprezentujemy laureatów. Dołączenie dodatku będzie zapowiadane w gazecie, internecie, a także na Facebooku.

Książka kucharska
z przepisami KGW

Z plebiscytem Mistrzowie Agro wiąże się pewna piękna tradycja. Po każdej edycji podsumowaniem akcji w kategorii Koło Gospodyń Wiejskich Roku jest wydanie książki kucharskiej "Swojskie smaki czyli najlepsze przepisy najlepszych Kół Gospodyń Wiejskich". Ukaże się ona pod koniec roku.

Na jej stronach znajdą się przepisy kulinarne opracowane i polecane przez KGW, które będą laureatami plebiscytu w każdym województwie. Także w przypadku naszego regionu trzy koła gospodyń, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą pierwsze trzy miejsca, będą mogły przesłać swój przepis do publikacji w książce. Każdemu przepisowi będzie towarzyszyć zdjęcie i prezentacja koła, które jest jego autorem.

Oczywiście koła gospodyń, których przepisy i prezentacje trafią na strony tego wydawnictwa, w ramach nagrody otrzymają pokaźną pulę egzemplarzy tej wyjątkowej książki.

Wielka promocja
dla agroturystyki

Gospodarstwa agroturystyczne i inne podmioty świadczące usługi z zakresu agroturystyki, mogą liczyć na wielką promocję w skali całego kraju. Zgłoszenia kandydatów do nagród w konkursie będą pochodzić od mieszkańców całej Polski. Później, osobno w każdym województwie, w głosowaniu naszych Czytelników, zostaną wybrane najlepsze agroturystyki. Nagrodą dla nich będą vouchery na kampanię reklamową w mediach Polska Press Grupy. Zwycięzcy z województw awansują także do ogólnopolskiego finału. W nim zostanie przyznany główny tytuł Agroturystyki Roku Polski 2024 i główna nagroda finansowa w wysokości 10 000 złotych.

Ranking najlepszych agroturystyk utworzą ci, którzy mają największe prawo, by je oceniać czyli ich klienci.

Zwycięzcy plebiscytu zostaną zaprezentowani także w wielkiej, ogólnopolskiej kampanii promocyjnej w mediach społecznościowych. Laureaci zostaną przedstawieni także w specjalnych dodatkach do dzienników regionalnych ukazujących się w piętnastu województwach.

Na zwycięzców
czekają nagrody
Kategorie Sołtys Roku,
Koło Gospodyń Wiejskich Roku,
Liderka / Lider Społeczności Roku,
oraz Sołectwo Roku

W kategoriach powiatowych: Sołtys Roku, Koło Gospodyń Wiejskich Roku oraz Sołectwo Roku, laureaci którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł zwycięzcy w powiecie w danej kategorii,
 • dyplom,
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu .

W kategorii regionalnej: Liderka / Lider Społeczności Roku laureaci, którzy w regionach zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł zwycięzcy w regionie,
 • dyplom,
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu .

Awans do wojewódzkiego finału zdobędą także laureaci drugiego i trzeciego miejsca w każdym regionie w kategorii Liderka/Lider Społeczności.

Zwycięzcy w tych kategoriach w wojewódzkim etapie plebiscytu otrzymają:

 • tytuł Sołtysa Roku 2024, Liderki / Lidera Społeczności Roku 2024, Koła Gospodyń Wiejskich Roku 2024 lub Sołectwa Roku 2024 w naszym województwie,
 • zaproszenie na uroczyste regionalne wręczenie nagród,
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety,
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu,
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali,
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu,
 • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych.

Sołtysi, liderki i liderzy, koło gospodyń oraz sołectwa, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu,
 • nagrody finansowe w wysokości 1000 złotych,
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety.

Sołtysi, liderki i liderzy, koło gospodyń oraz sołectwa, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą miejsca od czwartego do siódmego otrzymają:

 • zaproszenie na regionalne uroczyste zakończenie plebiscytu.
 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu.
Kategora Rolnik Roku

W kategorii wojewódzkiej: Rolnik Roku laureat, który w województwie zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Rolnika Roku 2024 w naszym województwie,
 • zaproszenie na uroczyste regionalne wręczenie nagród,
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety,
 • zaproszenie na ogólnopolską galę plebiscytu,
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali,
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu,
 • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych.

Rolnicy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu,
 • nagrody finansowe w wysokości 1000 złotych,
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety.

Rolnicy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą miejsca od czwartego do siódmego otrzymają:

 • zaproszenie na regionalne uroczyste zakończenie plebiscytu.
 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu.

Sołtys, Rolnik, Liderka / Lider Społeczności, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Sołectwo, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Sołtysa Roku Polski 2024, Rolnika Roku Polski 2024, Liderki / Lidera Społeczności Roku Polski 2024, Koła Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2024 lub Sołectwa Roku Polski 2024,
 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu w Warszawie,
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 10 000 złotych.

Sołtys, Rolnik, Liderka / Lider Społeczności, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Sołectwo, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsca otrzymają:

 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu w Warszawie.

_______________

Kategoria Agroturystyka Roku

Agroturystyka, która w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Agroturystyki Roku w powiecie,
 • dyplom,
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu.

Agroturystyka, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Agroturystyki Roku 2024 w naszym województwie,
 • zaproszenie dla reprezentantów na uroczyste regionalne wręczenie nagród,
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety,
 • zaproszenie dla reprezentantów na ogólnopolską galę plebiscytu,
 • statuetkę wręczaną podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu w Warszawie,
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu,
 • voucher na reklamę w dziennikach regionalnych i serwisach internetowych Polska Press Grupy w wysokości 10 000 złotych.

Agroturystyki, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu,
 • vouchery na reklamę w dziennikach regionalnych i serwisach internetowych Polska Press Grupy w wysokości 5 000 złotych,
 • prezentację w specjalnym dodatku do gazety.

Agroturystyki, które w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą miejsca od czwartego do siódmego otrzymają:

 • zaproszenie na regionalne uroczyste zakończenie plebiscytu.
 • dyplomy wręczane podczas regionalnego uroczystego zakończenia plebiscytu.

Agroturystyka, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Agroturystyki Roku Polski 2024,
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu,
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 10 000 złotych.

Agroturystyki, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsca otrzymają:

 • dyplom i statuetkę wręczane podczas ogólnopolskiej gali plebiscytu w Warszawie.

_____________________

Informacji o akcji udziela:
Aleksandra Grześkiewicz
tel. 513 585 314
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: MISTRZOWIE AGRO 2024 Poznaliśmy zwycięzców w etapie ogólnopolskim! - Głos Koszaliński

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński