OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Najskuteczniejszy zawodnik MŚ piłkarzy ręcznych, Duńczyk Mathias Gidsel został wybrany MVP turnieju. Zabrakło jednak dla niego miejsca w drużynie All Star, w której znalazł się m.in. Francuz Ludovic Fabregas. Fot. PAP/EPA/Tamas Kovacs
Rozgrywający reprezentacji Danii Mathias Gidsel został uznany za najwartościowszego piłkarza ręcznego (MVP) mistrzostw świata, których gospodarzem była Polska i Szwecja. Jego drużyna po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł - w finale rozgrywanym w Sztokholmie pokonała Francję 34:29 (16:15).

Mathias Gidsel MVP mistrzostw świata

Gidsel, który był także MVP turnieju olimpijskiego w Tokio, ze zdobytymi 60 bramkami w dziewięciu meczach został także królem strzelców turnieju. Co ciekawe Duńczyk nie znalazł się w gronie zawodników, którzy zostali wybrani do All Star Team, co jest co najmniej dziwne, by nie powiedzieć zabawne.

W siódemce graczy, którzy ostatecznie trafili do drużyny gwiazd (All Star Team) znalazło się po dwóch Hiszpanów i Francuzów oraz po jednym Niemcu, Szwedzie i Duńczyku. Do tego grona wybrano trzech graczy Industrii Kielce: bramkarza Andreasa Wolffa oraz rozgrywających Alexa Dujshebaeva i Nedima Remiliego.

Gdzie odbędą się kolejne MŚ w piłce ręcznej?

Kolejny światowy czempionat mający wyłonić najlepszy zespół handballowy odbędzie się w 2025 roku. Turniej zorganizują trzy kraje: Chorwacja, Dania i Norwegia.