Mistrzostwa świata mastersów w lekkiej atletyce. Stargardzianie zdobyli dwa medale

Na mistrzostwach świata w Toruniu Izabela Świgoń, Ariel Langner, Joanna Suleja, Julian Wójcik Prywatne
Dziesięcioosobowa grupa ze Stargardu wzięła udział w halowych mistrzostwach świata w lekkiej atletyce mastersów. Zawody odbyły się w Polsce, w Toruniu. Stargardzianie zdobyli dwa medale.

Mistrzostwa świata mastersów były w dniach 24-30 marca. Ze Stargardu do Torunia pojechali startować: Sylwia Grzesiak, Joanna Suleja, Izabela Świgoń, Mieczysław Burdzy, Jerzy Dunal, Zygfryd Hoffman, Ariel Langner, Marek Różyczka, Sławomir Świerczyński, Julian Wójcik.

- To zawody, które gromadzą bardzo dużą liczbę uczestników - podkreślają mastersi ze Stargardu. - Startowało około 3450 zawodników z 88 krajów.

Mieszkańcy Stargardu zdobyli w Toruniu dwa brązowe medale. Sylwia Grzesiak w kategorii wiekowej 45 lat zajęła trzecie miejsce w biegu sztafet w konkurencji cross na 8 km. Była w drużynie z Gizelą Grabińską z Warszawy i Anną Kubczak-Kosicką z Torunia. Wygrała Wielka Brytania. Indywidualnie stargardzianka była dwunasta. Jej czas to 40 min. 30 sek. Wygrała Simona Staicu z Węgier (33,09 min.).

Marek Różyczka zdobył brązowy medal w rzucie młotem w kat. 40 lat. Wynik to 45,70 m. Wygrał Janis Podnieks z Łotwy (51,18).

Wyniki pozostałych stargardzian w mistrzostwach świata mastersów w lekkiej atletyce w Toruniu:

- Joanna Suleja w kategorii 55 lat 20 miejsce w półmaratonie (2.06,37 godz.)

- Izabela Świgoń w kat. 45 lat 13 miejsce w półmaratonie (2.26,44 godz.)

- Mieczysław Burdzy w kat. 70 lat 12 miejsce w pięcioboju (bieg na 60 m przez płotki, skok w dal, rzut ciężarkiem, skok wzwyż, bieg na 1000 m) i 6 miejsce w sztafecie 4x200 m

- Jerzy Dunal w kat. 60 lat 10 miejsce w rzucie młotem (22,55 m)

- Zygfryd Hoffmann w kat. 65 lat 26 miejsce w biegu na 60 m (9,10 sek.), 25 miejsce w biegu na 200 m (30,48 sek.) i 22 miejsce w biegu na 1500 m (6.16,16 min.)

- Ariel Langner w kat. 40 lat 58 miejsce w półmaratonie (1.38,57 godz.)

- Sławomir Świerczyński w kat. 40 lat 11 miejsce w skoku wzwyż (1,65 m)