Mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Sportowe emocje w Szczecinie [wideo, zdjęcia]

Trzech pięściarzy szczecińskiego klubu zdobyło medale.
Trzech pięściarzy szczecińskiego klubu zdobyło medale. Sebastian Wołosz
Przez cały tydzień trwały w Szczecinie mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Trzech pięściarzy miejscowego Skorpiona zdobyło złote medale.
Mistrzostwa Polski seniorów w boksie

86. mistrzostwa Polski toczyły się w hali Szczecińskiego Domu Sportu. Walki eliminacyjne, ćwierćfinały, półfinały, aż przyszła sobota. Tego dnia odbywała się gala finałowa, a podczas niej 10 walk o mistrzowskie pasy imprezy.

Hala SDS podczas tygodnia wypełniała się w różnym stopniu, ale w sobotę była niemal pełna. Kibice obejrzeli pojedynki warte finałów. Największa wrzawa była oczywiście przy starciach zawodników z regionu.

Już w drugiej walce (waga 49 kg), Maciej Jóźwik (Skorpion) pokonał na punkty Tomasza Karysia (RUSHH Kielce). W kolejnym starciu znowu faworyt gospodarzy pojawił się w ringu. Tomasz Resól (Skorpion) krzyżował rękawice z Danielem Żaboklickim (Legia Warszawa) w wadze 56 kg. Szczecinianin zdobył pas po niejednogłośnej wygranej. Trzeci mistrzowski pas padł łupem tego, na którego bardzo mocno liczono.

W kategorii wagowej 81 kg Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion) walczył z Mateuszem Trycem (Hetman Białystok). Decyzją sędziów 2:1 wygrał pięściarz ze Szczecina.

Warto podkreślić, że Skorpion miał trzech bokserów w walkach finałowych i trzech zdobyło mistrzowskie pasy. Pozostałymi mistrzami kraju zostali: Dawid Jagodziński (BSB Astoria Bydgoszcz w kat. 49 kg), Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg w kat. 60 kg), Daniel Adamiec (Rushh Kielce w 64 kg), Mateusz Kostecki (KS Desant Kraków w 69 kg), Kamil Gardzielnik (Copacabana Konin w 75 kg), Igor Jakubowski (Zagłębie Konin w 91 kg) i Paweł Wierzbicki (UKS Boxing Sokółka w 91 kg).​