Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet 2021. Polki przegrały mecz grupowy z Bułgarią. W fazie pucharowej zaczną od meczu z Ukrainą

Rafał Rusiecki
Nasze siatkarki przegrały w Płowdiw z Bułgarią 1:3. Spotkanie trwało 117 minut
Nasze siatkarki przegrały w Płowdiw z Bułgarią 1:3. Spotkanie trwało 117 minut CEV.eu
EuroVolley 2021. Ostatni mecz w fazie grupowej miał zadecydować o tym, czy nasze siatkarki utrzymają się na szczycie i w fazie pucharowej trafią na czwartą drużynę z grupy D. Biało-czerwone w środę, 25 sierpnia nie sprostały jednak współgospodyniom mistrzostw Europy i kolejny etap turnieju rozpoczną od meczu z trzecią ekipą grupy D, czyli Ukrainą.

Mistrzostwa Europy siatkarek 2021 faza pucharowa

Magdalena Stysiak i Malwina Smarzek-Godek kontra Emilija Dimitrowa, Christina Wuczkowa i Nasja Dimitrowa. Polska kontra Bułgaria w meczu decydującym o układzie sił w górnej części tabeli grupy B na mistrzostwach Europy siatkarek 2021. W hali w Płowdiw w środę, 25 sierpnia 2021 przegrały pierwsze spotkanie. To był jednocześnie ostatni mecz w części grupowej turnieju mistrzowskiego.

Polska - Bułgaria 1:3 (25:18, 21:25, 21:25, 23:25)

Mecz Polska - Bułgaria zgromadził w hali w Płowdiw 2800 kibiców, co jest maksymalną liczbą, jeśli chodzi o pandemiczne obostrzenia. Biało-czerwone świetnie weszły w to spotkanie, wygrywając pierwszego seta wyraźnie, do 18 punktów. Później do głosu doszły jednak gospodynie, które rozpędzały się z partii na partię i ostatecznie wygrały 3:1.

Polskie siatkarki straciły więc na rzecz Bułgarek pierwsze miejsce w grupie B. Oznacza to, że nie zagrają z czwartą z grupy D Szwecją, ale trzecią Ukrainą.

6. Grecja512-15

Spotkania 1/8 finału mistrzostw Europy zaplanowano na sobotę, 28 sierpnia oraz niedzielę, 29 sierpnia. W hali w Płowdiw Bułgaria zagra ze Szwecją, Polska z Ukrainą, Niemcy z Holandią, a Czechy z Turcją. Rozstrzygnięcia w grupach A oraz C zapadną dopiero po ostatnich meczach w czwartek, 26 sierpnia 2021 roku.