Mistrz za silny

dc, 22 lutego 2006 r.Zaktualizowano
Siatkarki Piasta (z lewej Marlena Twaróg i Katarzyna Bury) nie wygrały walki na siatce z zawodniczkami Grześków Kalisz. Marcin Bielecki
Siatkarki Piasta Szczecin przegrały 0:3 z mistrzyniami kraju Grześkami Kalisz w meczu o Puchar Polski. Emocji było bardzo mało.

Piast Szczecin - Grześki Kalisz 0:3 (8:25, 17:25, 23:25)

Piast: Bryczkowska, Twaróg, Bury, Chojnacka, Szymańska, Kwiatkowska, Goździewska (libero) oraz Archangielskaja.

Grześki: Barańska, Kucharska, Woźniakowska, Owczynnikowa, Liktoras, Żebrowska, Kuehn (libero) oraz Filipowa, Toborek i Styskal.

Siatkarki Piasta od początku meczu były skazane na pożarcie. Trener Grześków Igor Prielożny chciał wygrać szybko i wystawił pierwszy skład. Mimo to szczecinianki długo nie pozwalały rywalkom wyrobić dużej przewagi. Po bloku Marleny Twaróg prowadziły 2:0. Prielożny przyglądał się poczynaniom swych liderek ekstraklasy na stojąco z rękoma pod bokami. Gdy po autowym ataku Katarzyny Bury zrobiło się 8:5 dla jego drużyny - usiadł. Piast przegrywał 17:20 i miał cień szansy na wyrównanie. Końcówka należała jednak do mistrzyń.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia kaliszanek 3:0. Potem przewaga przyjezdnych systematycznie rosła. Przy stanie 17:10 dla Grześków na parkiecie pojawiła się pierwsza rozgrywająca Piasta Irina Archangielskaja, która zastąpiła Martę Szymańską. Po trzech akcjach zeszła.

I wreszcie trzeci set, najbardziej zacięty. Gdy Grześki prowadziły 13:9 nic nie wskazywało na to, że będą jeszcze emocje. Ale Paulina Choijnacka dobrymi zagrywkami doprowadziła do remisu 13:13. Prielożny wziął czas, a po przerwie jego siatkarki zdobyły trzy punkty z rzędu. Te trzy punkty utrzymały się do stanu 24:21 dla kaliszanek.

Szczecinianki wygrały jednak dwie piłki i na zagrywkę poszła Ewa Kwiatkowska. Zaserwowała z wyskoku. Piłka trafiła w taśmę, przeleciała po niej i... opadła niestety na stronę Piasta.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u